Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Відбувся круглий стіл на тему: “Профілактика скоєння повторних злочинів умовно-засудженими особами молодого віку”.

    

    

       В наш час надзвичайно гострою є проблема зростання правопорушень серед осіб молодіжного віку. Повсякчас неповнолітні та молодь слабо усвідомлює, що їх повсякденні вчинки мають правову оцінку, що право, закони супроводжують людину все її життя. Тому, щоб уміло і правильно користуватись своїми правами й добре виконувати свої обов'язки, не порушуючи прав і законних інтересів інших, треба знати закони. Безперечно, правопорушення тісно пов’язані з процесами деморалізації суспільства, бездомності, безробіття, зі стрімким розвитком наркоманії, токсикоманії, з розпадом сімей, з розповсюдженням інших соціально негативних явищ.           
Загальновідомо, що головним напрямом діяльності у боротьбі з правопорушеннями є їх попередження, відповідним чином організована профілактична робота. Саме тому 19 вересня 2012 року в бізнес-центрі Надвірнянської РДА , працівниками  Надвірнянського РЦСССДМ спільно з Надвірнянським міжрайонним відділенням кримінально-виконавчої інспекції управління державного департаменту   України з питань виконання покарань, яке представляла капітан внутрішньої служби М.М. Проданюк, провели круглий стіл на тему: “Профілактика скоєння повторних злочинів умовно-засудженими особами молодіжного віку “                                                            
На круглому столі обговорювалися основні причини здійснення правопорушень та злочинів серед осіб молодіжного віку та шляхи їх вирішення. Зокрема, було виділено такі причини, як: алкоголізм, безробіття, несприятливе сімейне оточення та негативний вплив позашкільного середовища. Також  було проведено тренінгові вправи на знайомство,  на вияв рівня довіри та вияв емоційного стану.                                                                           
Важливою є адаптація таких молодих людей у суспільстві. Звичайно, найважливіший очікуваний результат  таких зустрічей – це те, що умовно-засуджені не повертаються до злочинних діянь, а продовжують нормальне життя в рамках закону. Але так, на жаль, є не завжди. Отже, основна мета зустрічі-виявлення причин протиправної поведінки у засуджених осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням; здійснення соціально-профілактичної роботи щодо запобігання негативним явищам та їх подолання, профілактика  злочинності  серед  молоді, допомога учасникам круглого столу усвідомити і визначити зроблені ними помилки, визначити суть проблем, які стоять перед ними, найти шляхи та методи їх подолання. Пробудити в учасників інтерес до своєї особистості, власних позитивних якостей, задуматись над своїм життям та своїм майбутнім.                                               Такі зустрічі стануть постійними, систематичними.
                       Спеціаліст відділу соціальної роботи
Надвірнянського РЦСССДМ Н Світлана Накладюк;
Капітан внутрішньої служби Надвірнянського міжрайонного відділу
                виконання покарань Марія Проданюк

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *