Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Відійшов у вічність відомий краєзнавець Михайло Максим’юк

      Історична та краєзнавча спільнота понесла важку втрату – на 75 році життя помер відомий краєзнавець та громадський діяч району Максим’юк Михайло Іванович.
       Максим’юк Михайло Іванович народився 10 червня 1940 року, в селищі Битків Надвірнянського району Івано-Франківської області.

      Історична та краєзнавча спільнота понесла важку втрату – на 75 році життя помер відомий краєзнавець та громадський діяч району Максим’юк Михайло Іванович.
       Максим’юк Михайло Іванович народився 10 червня 1940 року, в селищі Битків Надвірнянського району Івано-Франківської області.
З 1964 по 1968 роки – навчається в Івано-Франківському педагогічному інституті за спеціальністю «Вчитель історії та суспільствознавства». Після закінчення інституту з 1970 року працює вчителем історії в Битківській ЗОШ І-ІІІ ст., а  з 1976 році  –  директором Битківської ЗОШ І-ІІІ ст.
За цей час публікуються праці М.Максим’юка з історії рідного краю у районних, обласних та всеукраїнських виданнях. Серед них: «Олекса Довбуш і опришківський рух на Надвірнянщині», «Простолюдинам правду несли» (з історії просвітницького руху в краї), «Мури на березі Дністра», «Дух українства» та інші.
Дослідження з історії оборонної архітектури та про пам’ятки нашого краю друкуються в журналах: «Військово-історичний альманах», «Історія в школах України», «Гражда», тижневику «Вісті».
Максим’юк Михайло є автором книг: «Пнівська твердиня» (1997 та 2008 роки), «Просвіта на Надвірнянщині» (1999 рік), «У віках збудована, з попелу відроджена» (2002 року), «Безцінні скарби нашого краю» (2006 рік), «Нафтові копальні Надвірнянщини» (2010 рік), «Кооперація Надвірнянщини» (2010 рік) та буклету «До чарівної Бистриці».
Є співавтором книг: «Страгора» (1994 рік), «Книга про Надвірнянщину» (1994 рік), «Надвірна. Поема в світлинах» (1999 рік).
Максим’юком М.І. виявлено та взято на облік понад двадцять пам’яток архітектури та містобудування Надвірнянського району.
У 2002 році за ініціативою та участю Михайла Максим’юка  знято фільм про пам’ятки Надвірнянщини «Зберегти для нащадків», а у 2012 році фільм «Надвірнянщина історична».
З 1997 року очолює Надвірнянську районну організацію спілки краєзнавців.
За багаторічну сумлінну в справі вивчення та популяризації історичної спадщини краю неодноразово нагороджувався грамотами та подяками облдерж-адміністрації, обласної ради, райдержадміністрації, районної ради, Українського товариства охорони пам’яток історії та культури.  
В 2006 році нагороджений почесною відзнакою «За подвижництво в культурі Прикарпаття».
В 2011 році нагороджений ювілейною медаллю «Двадцять років Незалежності України» Президента України №822/2011.
Лауреат обласної краєзнавчої премії імені Івана Вагилевича (2000 рік),  районної літературно-мистецької премії імені Надії Попович (2009 рік), обласної краєзнавчої премії імені Володимира Полєка (2011 рік).
     Вся громадськість району та колектив райдержадміністрації глибоко сумують та висловлюють щирі співчуття сім’ї померлого. 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *