Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Відкриття Центру нефрології та діалізу

  

    У вівторок 13.11.2012р. в м. Надвірна відбулося урочисте відкриття центру нефрології і діалізу та рентгенкабінету з новітньою установкою на базі Надвірнянської Центральної районної лікарні. Центр нефрології і діалізу зайняв половину поверху стаціонару і включає в себе кілька палат з апаратами діалізу, апаратне приміщення з необхідним обладнанням та інші кабінети та приміщення.
Відкривали Центр голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк, голова райдержадміністрації Володимир Калічко, начальник головного управління охорони здоров’я ОДА Микола Олінійчук, головний лікар Надвірнянської ЦРЛ Сергій Ємельянчук.
Після освячення приміщення священиками різних конфесій, голова ОДА М. Вишиванюк поспілкувався з журналістами та відзначив: «Область займає передові позиції в державі щодо лікування хворих замісними методами ниркової терапії. Надвірнянський центр – вже восьмий в області, що є найвищим показником в Україні. Число хворих постійно зростає, тому доступність і наближеність діалізних центрів до місця проживання людей (особливо жителів гірських районів), є основним чинником зниження смертності хворих».
         Також голова ОДА поділився планами на майбутнє – в перспективі на базі Надвінянської ЦРЛ – створення лікувального територіального центру з вужчою спеціалізацією: офтальмологією, отоларингологією, нейрохірургією тощо, який об’єднуватиме кілька ближчих районів. 

        Голова РДА Володимир Калічко повідомив, що на території району проживає 24 хворих, ще 7 в м. Яремче. Але це тільки зареєстровані особи. Коли запрацюють установки гемодіалізу в м. Надвірна, то сюди приїдуть і жителі тих сіл, які не мали змоги їхати до Івано-Франківська. На ремонтні роботи з відкриття центру діалізу витрачено 288 тис. грн. з районного бюджету та 77,6 тис. грн. спец коштів ЦРЛ. Надвірнянського району. На роботи з ремонту приміщення рентген-кабінету витрачено 51,3 тис. грн. спец коштів ЦРЛ. В найближчій перспективі – відкриття лікарської амбулаторії в с. Білі Ослави та завершення капітального ремонту в районному родильному будинку.
Начальник ГУОЗ ОДА Микола Олійнічук повідомив, що рентген апарат фірми «SIEMENS» найновішої моделі системи MULTIX Swingзакуплено головним управлінням ОДА на суму 814 тис. грн. і передано Надвірнянській ЦРЛ.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *