Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

«Відновлення соціальної справедливості у пенсійній системі»

        У Верховній Раді України зареєстровано чотири законопроекти, у разі ухвалення яких система пенсійного забезпечення працюватиме за новою моделлю.

        У Верховній Раді України зареєстровано чотири законопроекти, у разі ухвалення яких система пенсійного забезпечення працюватиме за новою моделлю.
         Проект акта передбачає, що з 1 січня 2016 року призначення всіх пенсій (в тому числі державним службовцям, працівникам органів місцевого самоврядування, прокурорам, суддям та науково – технічним працівникам) крім спеціальних пенсій для військовослужбовців буде здійснюватись за нормами єдиного закону.
         Призначені до 1 січня 2016 року спеціальні пенсії, виплачуватимуться у розмірах, визначених законодавством, яке діяло до вказаної дати.
Разом із тим оздоровити солідарну систему допоможе звільнення Пенсійного фонду від невластивих йому виплат, таких, як підтягування суми пенсії до законодавчо визначеного прожиткового мінімуму та відшкодування пенсій пільговим категоріям громадян.
Пенсійний фонд має стати класичною страховою організацією без жодних інших додаткових функцій.
Пакетом законодавчих ініціатив запропоновано, що накопичувальний рівень пенсійної системи запрацює з 1 січня 2017 року. Молоді українці віком до 35 років будуть його обов’язковими учасниками, старші громадяни можуть долучатися на добровільних засадах. Головною особливістю цього рівня є те, що сплачені внески не «проїдають» одразу, як у солідарній системі, а акумулюють на персональних рахунках громадян. Розмір накопичувального внеску спочатку становитиме 2 % від заробітної плати, а потім упродовж п’яти років зростатиме до 7 %. При цьому загальний розмір пенсійних відрахувань не збільшиться ні для громадян, ні для роботодавців.
Якщо людина сплачувала внески в накопичувальний фонд і не дожила до пенсійного віку, її персональну суму може бути передано у спадок.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *