Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Відповіді на складні запитання батьків про вакцинацію. Основні факти про імунізацію

За останні кілька років в Україні серед батьків відзначалося велике занепокоєння з приводу щеплень і навіть страх перед щепленнями. Ці страхи посилилися через неправдиву і невірну інформацію, яку поширюють ЗМІ, включаючи інтернет. Ви не можете уявити, наскільки неблагополучною є ситуація. Оскільки імунізація може врятувати безліч життів, що є багато безпечнішим, ніж життя без неї, про це інформує Ольга Рапалюк – лікар-інфекціоніст КНП « ІФ ОЦГЗ».

Багато захворювань, які можна попередити вакцинацією, досі настільки широко поширені в Україні, що без захисту за допомогою щеплень існує реальний ризик спалаху цих захворювань. Вакцинація стимулює організм людини для успішної протидії мікроорганізмам (бактеріям і вірусам), які викликають багато серйозних захворювань у людини.

Згідно до чинного в Україні календаря щеплень, вакцинація проводиться проти 10 інфекційних захворювань для немовлят, дітей, молодих людей і дорослих. Додаткові вакцини можна отримати за свій кошт у ліцензованих медичних закладах. Дитина, яка пройшла належну вакцинацію, набагато краще захищена від хвороби, ніж дитина, котра не була щеплена. Оскільки у кожної дитини організм реагує на щеплення по-різному, вона може не бути захищеною на вісі 100%, навіть якщо вакцинацію було проведено за всіма правилами. Будь-яке захворювання у вакцинованої дитини, швидше за все, буде перебігати легко. Іноді батьки відмовляються від деяких або всіх щеплень, які лікар рекомендує зробити. Не вакцинованим дітям загрожує  небезпека зараження інфекційними захворюваннями, які можна попередити за допомогою вакцинації, і які можуть викликати важкий перебіг, інвалідність або смерть. Крім того, рішення не робити щеплення дитині вплине на здоров’я інших дітей у суспільстві через відсутність так званого «колективного імунітету».

Вакцинація може викликати біль, підвищення температури, почервоніння або подразнення в місці уколу.

До тих пір, поки у світі існують захворювання, які можна попередити вакцинами, жоден з батьків не повинен ризикувати, відмовитись від вакцинації і захисту дітей.

Під час сезонного спалаху грипу або іншого захворювання, якщо лікар виключає ймовірність того, що дитині загрожує рідкісний фактор ризику у зв’язку з вакцинацією, задавши стандартні запитання і виконуючи положення наказу Міністерства охорони здоров’я про причини перенесення вакцинації, немає жодних протипоказань до вакцинації.

5 причин зробити дитині щеплення:

  • Імунізація може врятувати життя вашої дитини.
  • Вакцинація є безпечною і дуже ефективною.
  • Захищаючи себе, ви також піклуєтесь про інших.
  • Імунізація може заощадити ваш час і бюджет сім’ї.
  • Імунізація захищає майбутні покоління.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *