Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Відзначаємо Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями!

Відзначаючи щороку 3 грудня Міжнародний день інвалідів, прогресивне людство засвідчує цим, що громадяни з обмеженими фізичними можливостями потребують особливої уваги. Для них мають бути створені такі умови, які дадуть змогу відчувати себе рівними серед рівних. Адже саме ставлення до інвалідів визначає ступінь цивілізованості суспільства.

Відзначаючи щороку 3 грудня Міжнародний день інвалідів, прогресивне людство засвідчує цим, що громадяни з обмеженими фізичними можливостями потребують особливої уваги. Для них мають бути створені такі умови, які дадуть змогу відчувати себе рівними серед рівних. Адже саме ставлення до інвалідів визначає ступінь цивілізованості суспільства.
На виконання Державної цільової програми «Національний план дій з реалізації Конвенції про права інвалідів» на період до 2020 року управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації підготовлено проект комплексної Програми соціального захисту населення Надвірнянського району у 2013-2016 роках. Виконання заходів щодо реалізації Програми забезпечить поліпшення соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями та привернення уваги громадськості  до проблем людей з інвалідністю реабілітації інвалідів тощо.
На обліку в єдиному державному реєстрі пільгової категорії населення   УСЗН Надвірнянської РДА перебуває 3617 осіб з інвалідністю. З них 525 дітям-інвалідам, 230 інвалідам І групи, 226 інвалідам ІІ групи та 298 інвалідам ІІІ групи виплачується державна соціальна допомога відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам та дітям-інвалідам». 336 інвалідам виплачується державна соціальна допомога відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію та інвалідам».
226 особам району з числа інвалідів І, ІІ групи по зору та дітей-інвалідів по зору надаються пільги, кошти яких передбачені районним бюджетом. За 10 місяців 2014 року з районного бюджету відшкодовано таких коштів на суму 148,2 тис.грн.  
Протягом 2014 року інвалідам та дітям-інвалідам району видано 70 технічних засобів реабілітації ( допоміжні засоби для переміщення, для ходіння, для особистої гігієни, столи-парти, стінки шведські дитячі), з них 38 інвалідів забезпечено інвалідними візками різних модифікацій.
З метою соціальної адаптації осіб з особливими потребами в 2014 році одну особу направлено на навчання в Львівський міжрегіональний центр соціально-трудової, професійної та медичної  реабілітації.
На обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням станом на 01.11.2014 перебуває 237 інвалідів району, з них 20 інвалідів та 10 інвалідів війни забезпечено путівками на санаторно-курортне лікування. На обліку для забезпечення спецавтотранспортом перебуває 122 інваліди району. Отримали спецавтотранспорт 5 інвалідів.
За рахунок коштів державного бюджету  управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації надано 51 інваліду одноразову матеріальну допомогу на загальну суму 24,2 тис. грн.
Для забезпечення реалізації права на освіту дітей з обмеженими фізичними можливостями (в тому числі з вадами зору, слуху, психічними захворюваннями та розумовою відсталістю) діти навчаються за індивідуальною формою навчання у 30 загальноосвітніх навчальних закладах району. Всі батьки дітей з обмеженими можливостями залучені до реалізації планів та програм їх навчання, всі розклади погоджені дирекціями шкіл з їхніми батьками.
В районі забезпечено безперешкодний доступ осіб з обмеженими фізичними можливостями до тридцяти шести адмінбудинків та об'єктів соціальної інфраструктури. Райдержадміністрацією надається практична допомога у проектуванні елементів обладнання об'єктів та благоустрою території для забезпечення безперешкодного доступу маломобільних груп до об’єктів житлово-цивільного призначення. В районі постійно проводиться контроль та роз’яснювальна робота серед забудовників щодо необхідності створення умов для безперешкодного пересування інвалідів до житлових будинків, громадських і виробничих споруд. При введені в експлуатацію об'єктів звертається особлива увага на встановлення пандусів та їх відповідність згідно будівельних норм та правил.
В м. Надвірна виділено 6 машиномісць на платних паркувальних майданчиках для безперешкодного паркування транспортних засобів інвалідів та виділені місця для паркування транспортних засобів інвалідів на автомобільних стоянках.
В районній лікарні здійснюється безоплатне обстеження та лікування інвалідів відповідно до індивідуальних програм реабілітації. Діти-інваліди з діагнозом цукрового діабету забезпечуються інсуліном та тест-смужками до глюкоаналізаторів. Реабілітація інвалідів проводиться  в умовах стаціонарних відділень районної лікарні та районної поліклініки. З метою удосконалення заходів реабілітації призначений позаштатний реабілітолог. У кожному відділенні стаціонару заплановано палати для реабілітації інвалідів. На районних спеціалістів покладена організація медико-соціальної реабілітації інвалідів.
      Переймаючись буденними проблемами, ми повинні замислитися над непростою долею людей з вадами здоров’ятане забувати про те, що поруч з нами живуть інваліди, і вони потребують допомоги та уваги.
     Хочеться побажати громадянам з обмеженими можливостямивитримки, мужності, оптимізму, віри та щастя і достатку у ваших оселях. 
      Користуючись нагодою також хочетьсяподякувати всім, хто опікується інвалідами, адже надання їм щоденної підтримки й допомоги — реальний вияв милосердя, людяності та любові до ближнього.
       Від усього серця зичимо Вам міцного здоров'я, щастя, успіхів у всіх Ваших справах.
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *