Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Відзначення 1125-річчя від часу першої згадки про місто Галич: у Крилосі відтворять ремісничий двір Давнього Галича

Подія, присвячена 1125-річчю Галича та Міжнародному дню музеїв, відбудеться 20-21 травня на території Музею історії Галича Національного заповідника «Давній Галич».

Співорганізатор заходу, керівник ГО «Чорна Галич» Ярема Іванців розповів, що така подія дає це можливість об’єднати в одному просторі реконструкторів, студентів-істориків археологічного напрямку, майстрів з різних ремесел та працівників історико-культурних заповідників з усієї України. Це новий формат науково-популярних подій, які дуже на часі, оскільки дають можливість об’єднувати суспільство навколо нашої культурної спадщини, заповідників, пам’яток культури і надавати їм життя у такій формі, а також презентувати для відвідувачів наш спільний доробок.

Генеральний директор Національного заповідника «Давній Галич» Володимир Олійник прокоментував подію так: «Це неформальна освіта: наука та інтерпретація історії одночасно. Це може стати ще одним кроком до реформування музейної діяльності, актуалізації відносно потреб суспільства і методом вивчення своєї історії. І знаково, що подія такого характеру вперше відбувається в Крилосі, на базі Національного заповідника «Давній Галич».

Подія організовується з метою привернути увагу громадськості до культурної спадщини України та залучити ширше коло небайдужих до її збереження та популяризації.

У програмі:

  • житловий табір;
  • кухня;
  • майстерня бою озброєння і військової справи;
  • стрільбище;
  • кузня;
  • столярна майстерня;
  • гончарна майстерня;
  • обробка кременю.

Відвідувачі події побачать облаштований табір періоду Середньовіччя з різними локаціями, на яких будуть представлені ремесла, військова справа, побут таборового життя, відчують себе частиною княжого міста, спробують відтворити вміння та навики предків.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *