Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Віктор Янукович: Рукописи Тараса Шевченка мають зберігатися в належному стані

 

 

Президент України Віктор Янукович вважає за необхідне забезпечити належне зберігання рукописів українського поета, художника, мислителя Тараса Шевченка.

«Хочу звернути увагу на стан зберігання рукописів Тараса Шевченка, для яких слід невідкладно знайти необхідні приміщення та забезпечити відповідну матеріально-технічну підтримку»,- сказав Віктор Янукович у вступному слові на засіданні Громадської гуманітарної ради.

За його словами, якісної підготовки потребує низка важливих заходів до 200-річного ювілею Кобзаря.

Зокрема, це стосується проведення регіональних творчих звітів у Національному палаці мистецтв «Україна», Всеукраїнського шевченківського форуму «Свою Україну любіть», Шевченківського міжнародного літературного конгресу.

Крім того, підкреслив Глава держави, підвищеної уваги потребує проведення Дев’ятого Форуму наукової та творчої інтелігенції держав – учасниць СНД, присвяченого пам’яті й творчості Тараса Шевченка, який відбудеться у жовтні 2014 року.

«Необхідно прискорити створення єдиної Інтернет-мережі інформаційних ресурсів, якою займаються і Національний музей Тараса Шевченка, і Мала академія наук, що працює над створенням науково-освітнього порталу «Тарас Григорович Шевченко», – наголосив Президент.

Також він звернув увагу на активну роль у цьому процесі обласних державних адміністрацій, які розмістили на своїх офіційних Інтернет-порталах окремі сторінки, присвячені висвітленню робіт із підготовки та відзначення ювілею поета.

«Дуже важливою складовою підготовки заходів є донесення, особливо до нашої молоді, сучасними засобами, насамперед мережею Інтернет, постаті Шевченка та важливості його місця в історії України. Необхідно вдосконалювати цю роботу, оскільки, на мою думку, вона надзвичайно актуальна, з точки зору формування національного інформаційно-культурного простору», – сказав Віктор Янукович.

«Підготовка до 200-річчя від дня народження Шевченка має бути всенародним рухом, який би продемонстрував єдність влади і громадянського суспільства. Закликаю також опозицію пам'ятати Шевченкові слова: «Обніміться, брати мої» і діяти разом, бо Україна в нас одна і Шевченко – один. І народ один. Ділити Україну і народ – великий гріх перед Богом», – додав Президент.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *