Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Віталій Федорів: Частину фінансового ресурсу, який передбачався на проведення культурно-мистецьких та спортивних заходів, спрямують на боротьбу з коронавірусом

За минулу добу на Івано-Франківщині виявили ще 8 випадків захворювання на COVID-2019. Також підтверджено наявність захворювання у померлої раніше пацієнтки із Надвірнянщини.
Про це сьогодні під час онлайнбрифінгу повідомив т.в.о. голови облдержадміністрації Віталій Федорів. Участь у заході також взяли головний санітарний лікар області Руслан Савчук, заступник директора департаменту охорони здоров’я ОДА Володимир Чемний та керівник головного управління Національної поліції в області Володимир Голубош.

Зазначимо, що під час брифінгу спікери відповідали на запитання представників засобів масової інформації у прямому ефірі.

На переконання Віталія Федоріва, зважаючи на зростання в області кількості хворих на коронавірусну інфекцію слід посили карантинні заходи, а також спрямувати додатковий фінансовий ресурс на протидію COVID-2019.

«З резервного фонду області виділено близько 5 мільйонів гривень на заходи, спрямовані на боротьбу з коронавірусною інфекцією, – повідомив Віталій Федорів. – Задля економії коштів на Прикарпатті також будуть відмінені культурно-мистецькі та спортивні заходи, натомість частину фінансового ресурсу, який передбачався на їх проведення, буде використано на заходи із боротьби з COVID-2019».

За інформацією головного санітарного лікаря області Руслана Савчука, наразі в області зафіксовано 92 підозри на наявність інфекційного коронавірусного захворювання. 67 осіб отримали результати дослідження із вірусологічного лабораторного центру м. Києва. У 24-ох людей підтвердили наявність COVID-2019, троє з яких померли, 43 результати виявилися негативними. Восьмеро прикарпатців очікують на висновки лабораторного центру.

Руслан Савчук зазначив, що сьогодні в обласному лабораторному центрі розпочали дослідження біоматеріалів на виявлення COVID-2019 за допомогою тест-систем, що надійшли з Києва. Також лікар розповів про умови поховання померлих внаслідок коронавірусної інфекції.

Додамо, що у закладах охорони здоров’я області наявні 110 апаратів штучної вентиляції легень. Потреба на сьогодні складає близько двох сотень. З обласного бюджету виділено 700 тисяч гривень на запуск кисневого генератора кисневої станції. Також невдовзі планується вирішення проблеми щодо забезпечення медичних працівників засобами захисту, зокрема, рукавичками, захисними костюмами.

Начальник ГУНП в області Володимир Голубош зауважив, що аналіз захворюваності на коронавірус свідчить про те, що 22 особи із 24-ох хворих інфікувалися, перебуваючи за кордоном, або контактуючи з тими, хто повернувся з країн, де виявили спалахи COVID-2019. Окрім того, одна особа займалася підприємницькою діяльністю (роздрібною торгівлею), інша, працівниця державної установи, спілкувалася з широким колом осіб і встановити обставини, при яких вона могла захворіти, наразі неможливо.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *