Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Віталій Федорів: Маємо на ділі, а не на словах об’єднати Україну і людей

Сьогодні заступник голови обласної державної адміністрації Віталій Федорів перебуває у Львові, де бере участь у робочій зустрічі представників Івано-Франківської, Львівської, Луганської та Донецької областей – підписантів Меморандуму про міжрегіональну співпрацю в рамках програми «Змінимо країну разом».
Віталій Федорів привітав учасників «круглого столу» та відзначив, що хоч Івано-Франківщина надавно приєдналася до програми, проте активно включилася в роботу і спрямовує зусилля на її реалізацію.

«Для нас це безпосередній шанс для об’єднання. Ми зшиваємо те, що окупанти роз’єднували багато років. На ділі, а не на словах об’єднати Україну і людей. Адже історія нас вчить, що 100 років тому через відсутність консолідації у суспільстві, різне бачення в інтелігенції та серед тодішніх керівників не вдалося зберегти державу. Тепер знову постає питання єдності і територіальної цілісності країни. Тому ми всі, кожен на своєму місці, маємо зробити все від нас залежне, щоби задум агресора залишився тільки задумом, а наша країна була вільною, демократичною, європейською державою, де живуть заможні люди», – сказав Віталій Федорів.

Посадовець також розповів про перші кроки з реалізації проекту «Змінимо країну разом» в області. Так оздоровчий табір «Карпатські зорі» прийняв дітей з Донеччини, а колективи з Донецької і Луганської областей взяли участь у Міжнародному Різдвяному фестивалі «Коляда на Майзлях», запрошено гостей на Міжнародний фестиваль «Карпатський простір», щоби ознайомити з культурою нашого регіону, співпрацювати у галузях освіти, спорту, культури.

«Сьогодні ми напрацюємо спільні плани, над реалізацією яких будемо працювати надалі», – наголосив заступник голови ОДА.

Слід зазначити, що програма реалізується з 2018 року Асоціацією «Єврорегіон Карпати – Україна» у співпраці з Львівською та Луганською областями. У грудні минулого року до неї приєдналися Івано-Франківщина та Донеччина, підписавши відповідну угоду про співпрацю. Також було підписано Меморандум між Міністерством освіти і науки України та цими чотирма областями, яким передбачено міжрегіональну співпрацю між закладами освіти, культури і ЗМІ у 2020 році. На зустрічі йшлося про основні напрямки та шляхи реалізації програми «Змінимо країну разом». Її мета – налагодження співпраці, спрямованої на подолання стереотипів та формування загальноукраїнської солідарності між регіонами для досягнення єдності та розвитку держави.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *