Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Віталій Федорів: Маємо скоординувати усі зусилля, щоб упередити розповсюдження коронавірусу на території області та країни

Сьогодні під головуванням т.в.о. голови обласної державної адміністрації Віталія Федоріва відбулося перше засідання тимчасової протиепідемічної комісії при ОДА. Обговорили заходи щодо запобігання занесення і поширення на території області нового коронавірусу з Китаю.
«Це питання перебуває на постійному контролі керівництва держави. Урядом створено оперативний штаб під головуванням Прем’єр-міністра, який двічі на день збирає дані щодо захворювання з метою оперативного реагування, – підкреслив Віталій Федорів. – Тому усі відповідальні служби мають бути максимально мобілізовані, скоординовано працювати, щоб упередити розповсюдження коронавірусу на території області».

Під час засідання йшлося про важливість донесення до мешканців області інформації про запобіжні профілактичні заходи щодо занесення і поширення гострої респіраторної інфекції, спричиненої коронавірусом. Особливу увагу слід приділяти людям, які приїжджають на Прикарпаття з інших країн. У першу чергу, це – аеропорт, вокзали та рейси із міжнародним сполученням. При контактуванні із особами, що перебували у зоні ризику, та симптомах вірусної інфекції, потрібно звернутися до свого сімейного лікаря.

Окрему увагу приділили готовності закладів охорони здоров’я та медичних працівників для надання допомоги при підозрі на цей штам вірусу, забезпеченню необхідними засобами для дотримання вимог протиепідемічного режиму, безпеки і захисту при виявленні пацієнта із підозрою на коронавірус, потребі у придбанні необхідних засобів захисту. Так, в обласній інфекційній клінічній лікарні повинні бути облаштовані інфекційні бокси, повністю підготовлені й забезпечені усім необхідним бригади лікарів-інфекціоністів.

Обговоривши ситуацію, визначили три блоки, за якими працюватимуть. Профілактика – недопущення проникнення вірусу на територію області і ужиття для цього усіх необхідних заходів. Інформування населення про готовність відповідних служб та їх дії для запобігання проникненню і розповсюдженню цього штаму вірусної інфекції. Чітка дорожня карта – план дій обласних служб у разі виникнення ситуації виявлення захворювання.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *