Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Віталій Федорів: Питання забезпечення киснем закладів охорони здоров’я є пріоритетним під час боротьби з COVID-19

Сьогодні під час щотижневої онлайн-наради, яку провів голова обласної державної адміністрації Віталій Федорів, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації і голови райдержадміністрацій обговорили ситуацію в області щодо поширення та протидії вірусу COVID-19.

Зазначалося, що станом на сьогодні на Прикарпатті виявлено 16580 випадків захворюваності на коронавірус. За останню добу хворобу підтверджено у 186 прикарпатців.

За словами директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Ігоря Дмитренка, найбільша кількість хворих зафіксована в обласному центрі. Летальність від хвороби складає 2,3 відсотки. Для лікування пацієнтів із коронавірусом розгорнуто 1851 ліжко, з них 225 ліжок додаткових, а 395 ліжок долучено з числа семи закладів другої черги. У резерві – заклад другої лінії – КНП «Верховинська ЦРЛ» на 48 ліжок.

Керівник департаменту зазначив, що на даний час активно здійснюються заходи щодо розширення кисневих магістралей у закладах першої лінії. На сьогодні 716 ліжок (38,7%) забезпечено подачею кисню.

«Питання забезпечення киснем закладів охорони здоров’я повинно бути пріоритетним завданням під час боротьби з COVID-19, адже від цього залежить життя та здоров’я пацієнтів хворих на коронавірус», – наголосив Віталій Федорів.

Очільник Прикарпаття підкреслив, що для вирішення даного питання Уряд надав області субвенцію у розмірі 16 мільйонів гривень, які спрямують на облаштування кисневих магістралей.

Також йшлося про діагностику задля виявлення захворюваності. Зокрема, головний санітарний лікар області Руслан Савчук зазначив, що наразі лабораторний центр щодоби здійснює 800-1100 досліджень методом ПЛР-діагностики та 200 шляхом ІФА-тестування.

Слід додати, що станом на сьогодні 3999 учнів та 410 педагогічних працівників Івано-Франківщини перебувають на самоізоляції. 19 закладів освіти проводять дистанційне навчання.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *