Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Віталій Федорів: Вшановувати пам’ять новеліста Василя Стефаника варто на загальнонаціональному рівні

В області відзначатимуть 150-ти річний ювілей від дня народження прикарпатського письменника-новеліста, громадського діяча та політика Василя Стефаника. З цієї нагоди схвалено регіонально-цільову програму «Відзначення в області 150-річчя від дня народження Василя Стефаника у 2021 році», у рамках якої заплановано ряд заходів.
Так, минулого року вже проведено капітальний ремонт Літературно-меморіального музею Василя Стефаника та сільського будинку культури с. Русів Снятинського району. Окрім того, впродовж року заплановано видання повного зібрання творів Василя Стефаника у трьох томах, капітальний ремонт садиби Василя Стефаника, реставрація його пам’ятника і капітальний ремонт Русівського НВК.

Про це під час онлайн-наради під керівництвом т.в.о. голови облдержадміністрації Віталія Федоріва розповів начальник управління культури, національностей та релігій ОДА Володимир Федорак. За його словами, кошти на проведення заходів спрямовуватимуться із обласного та місцевих бюджетів.

До слова, нещодавно в с. Русів відбулася міжвідомча нарада з питань підготовки заходів до відзначення вищезазначеного ювілею, під час якої обговорено питання впорядкування території в с. Русів, проведення капітального ремонту садиби Василя Стефаника, реекспозиції музею та садиби В. Стефаника.

Коломийським академічним драматичним театром ім. І. Озаркевича з травня 2019 р. розпочато гастрольний тур з виставою «Камінний хрест» (відвідали м. Торонто і Монреаль, Канада; ряд міст Івано-Франківської та Львівської областей). У 2020 р. заплановано показ вистави в населених пунктах Івано-Франківської, Львівської, Тернопільської, Волинської, Полтавської областей.

На переконання Віталія Федоріва, зважаючи на унікальну творчість Василя Стефаника, його вагомий вклад у розвиток вітчизняної літературної спадщини, ювілейну дату з нагоди дня народження новеліста, варто би було вшанувати на всеукраїнському рівні.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *