Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Володимир Пасько взяв участь в онлайн семінарі-нараді на тему: “Державне регулювання в галузі бджільництва”

13 лютого в облдержадміністрації відбулася онлайн семінар-нарада на тему: «Державне регулювання в галузі бджільництва, заходи з профілактики інфекційних та інвазійних хвороб бджіл та попередження щодо їх отруєння внаслідок застосування пестицидів».

У заході взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Марія Савка, керівники департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, головного управління Держпродспоживслужби в області, голови районних державних адміністрацій та міські голови міст обласного значення, керівники ОТГ, суб’єкти господарювання, що займаються бджільництвом, представники громадських організацій бджолярів.

Надвірнянщину представляли голова райдержадміністрації Володимир Пасько, заступник начальника Надвірнянської ветеринарної лікарні Микола Паращик, головний спеціаліст Надвірнянського районного відділу ГУ ДПСС в Івано-Франківській області Віра Андрійків, провідний спеціаліст управління фітосанітарної безпеки Галина Козар, представники ГО «Товариство бджолярів» та ГО «Асоціація фермерів Надвірнянського району».

Марія Савка закцентувала увагу керівників районів на актуальності виконання доручення Уряду щодо організації роботи з перевірки якості харчування дітей у визначених школах області. «Необхідно до 21 лютого провести перевірку та надати інформацію. Завдання Уряду ми виконаємо своєчасно і якісно», – наголосила вона.

На нараді обговорили питання безпеки при застосуванні пестицидів, дотримання законодавства суб’єктами господарювання, що здійснюють діяльність в сфері вирощування сільськогосподарських культур в частині використання пестицидів, налагодження оперативної взаємодії між органами влади, пасічниками та сільгоспвиробниками при проведенні відповідних робіт з агрохімікатами та іншими засобами захисту рослин.

«Наша сьогоднішня нарада присвячена питанням профілактики, – зазначила Марія Савка. – Нам необхідно виробити алгоритм взаємодії фермерів,

Держпродспоживслужби та органів місцевого самоврядування щодо правильного застосування пестицидів, дотримання чинного законодавства при їх використанні задля недопущення отруєння бджіл та завдання шкоди населенню краю. Потрібно спільно виробити дорожню карту, яка сприятиме розвитку як аграрного бізнесу, так і бджолярів».

Посадовець доручила провести аналогічні наради на місцях та напрацювати відповідні меморандуми про взаємодію. Також серед всіх заінтересованих суб’єктів буде розповсюджено «Регламент дій щодо контролю за внесенням пестицидів», розроблений фахівцями головного управління Держпродспоживслужби в області.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *