Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Володимир Гройсман обговорив на нараді хід реорганізації контролюючих державних служб

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман у вівторок провів нараду з питання виконання Постанови Кабінету Міністрів України №442 "Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади".

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман у вівторок провів нараду з питання виконання Постанови Кабінету Міністрів України №442 "Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади".

Учасники наради обговорили проблемні питання, пов'язані із реорганізацією низки контролюючих державних служб, що передбачено Постановою Кабінету Міністрів №442, а також заходи, які необхідно вжити для завершення ліквідації чи створення нових органів.

У нараді взяли участь Перший віце-прем'єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів, Віце-прем'єр-міністр України Володимир Кістіон, Віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко, Віце-прем'єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий, Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик, Міністр інфраструктури України Володимир Омелян, Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко, Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації Павло Мороз, в. о. Міністра охорони здоров'я Віктор Шафранський, Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа, перший заступник Голови Держсільгоспінспекції Юрій Заставний, заступник Голови Держветфітослужби Олександр Вержиховський, заступник Голови Держсанепідслужби Святослав Протас, заступник голови комісії з реорганізації Держлікслужби Ірина Суворова.

Прем'єр-міністр України зауважив, що в Україні досі не завершений процес трансформації низки державних структур, що було передбачено прийнятою 10 вересня 2014 року Постановою Кабінету Міністрів про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади.

"Маємо величезні проблеми в різних інспекціях, контролюючих органах, які вчепилися у крісла і в приміщення, в яких знаходяться, – зазначив Прем'єр-міністр. – Тиснуть на бізнес, підприємництво, ще й витрачають на це бюджетні кошти".

"Два роки займатися цим питанням, я вважаю, є абсолютним неприпустимим", – наголосив Володимир Гройсман.

На нараді зазначили, що з моменту прийняття Постанови припинено діяльність 2-х з 18 органів та утворено 5 органів з 7 передбачених.

Також було зазначено, що до цього часу не було розпочате функціонування Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками та Державної інспекції енергетичного нагляду через те, що не було призначено керівників органів.

Крім того, завершенню ліквідації Держсільгоспінспекції заважали не вирішені питання передачі функцій контролю за експлуатацією та технічним станом, а також реєстрації і обліку машин сільськогосподарського призначення.

Учасники наради обговорили питання забезпечення функціонування Держпродспоживслужби, ліквідації Держінвестпроекту, а також припинення територіальних органів центральних органів виконавчої влади на тимчасово окупованих територіях в Автономній Республіці Крим та Донецькій і Луганській областях. У цьому контексті Голова Уряду доручив Мінекономрозвитку і Мін'юсту внести пропозиції щодо можливих шляхів розв’язання проблеми використання майна територіальних органів.

Прем'єр-міністр поставив завдання завершити процеси реорганізації державних служб до 1 липня та закликав профільних міністрів до персональної відповідальності. "Треба поставити крапку у Постанові №442, і забути про це. Не можна займатися цим вічно", – зауважив він.

Володимир Гройсман наголосив, що має провадитися розумна регуляція. "Маємо змінювати систему, і будувати нормальну цивілізовану, європейську державу", – підкреслив він.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *