Володимир Гройсман закликає місцеву владу максимально використати результати реформи децентралізації
"Там, де є мер, який є господарником і відданий справі, там є успіх, там проблеми не накопичуються, а вирішуються, там є середньострокове планування, є результат. Там, де є слабкі мери – хаос і бардак. Тут відповідно такі мери мають нести відповідальність перед виборцями. Але те, що умови сьогодні створені, – очевидний факт", – наголосив прем’єр-міністр.
У цьому контексті він закликав місцеву владу, використовуючи ресурси на засоби, необхідні для розвитку громад, приділяти увагу питанню створення доданої вартості в Україні, що дозволить максимально підтримувати національного виробника.
Глава Уряду високо оцінив досягнуті результати реформи з децентралізації.
"Я 8 років був мером – з 2006 року до 2014 року – і я мріяв про те, щоб одного часу настане той момент, коли селищний, міський голова вийде і розкаже про те, яким чином йому вдається вирішувати проблеми, які накопичилися десятиріччями. Це і є результатом децентралізації, це результат тієї реформи, яку ми розпочали 3 роки. Це дає можливості накопичити необхідну кількість ресурсів для того, щоб ремонтувати дороги, садочки, лікарні, школи, створювати нормальне життя на території", – наголосив він.
Глава Уряду зазначив, що під час бюджетного процесу багато критики лунало у бік Уряду щодо нібито знищення децентралізації.
"Тоді я запевняв, що це не так, і сьогодні ви можете подивитися на цифрах: мільярди ресурсів сьогодні є у місцевих бюджетах. Об'єднані громади мають збільшення своїх бюджетів у 3-5-7 разів. Цього достатньо, щоб почати ефективно вирішувати завдання у кожному куточку країни", – підкреслив Глава Уряду
"Нехай буде соромно тим політиканам, які, переслідуючи свої вузькопартійні інтереси, хочуть дискредитувати те, що може бути гарним інструментом для нашого успіху", – наголосив він.
0 Коментарі