Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Вшанували пам’ять воїнів Карпатської Січі         17 червня на Прикарпатті у селі Яблуниця на Яблуницькому перевалі урочисто вшанували пам’ять воїнів Карпатської Січі. Відбулися панахида та віче з нагоди 73-ї річниці від дня загибелі та 16-ї річниці з дня перепоховання 14-и воїнів Карпатської Січі, які навесні 1939 року боронили Карпатську Україну від угорських військ, якими були передані Польщі і згодом тут, на перевалі, були страчені польськими жовнірами.
 Військовим органом Карпатської України була організація «Карпатська Січ». У ніч на 14 березня 1939 року Угорщина за підтримки гітлерівської Німеччини розпочала агресію проти Карпатської України. Наприкінці березня 1939 року президент республіки Волошин і частина уряду виїхала в еміграцію.

Представники влади з області та районів нашого краю, ветерани Української повстанської армії, лідери патріотичних партій та організацій, громадськість спільно вшанували пам’ять юнаків, які одними з перших загинули в боротьбі за незалежність України. Священики біля Пам’ятного хреста відслужили поминальну панахиду. Зі словами пам’яті та скорботи виступили головаБратства ОУН-УПА Карпатського Краю ФотійВолодимирський та голова Яремчанської міської ради Василь Онутчак. Поминальний захід закінчився співом пісень та святковим обідом для ветеранів.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *