Вшанували пам’ять воїнів Карпатської Січі
![](https://nadrda.gov.ua/wp-content/uploads/2012/06/%D0%92%D0%BE%D1%97%D0%BD-%D0%9A%D0%B0%D1%80%D0%BF%D0%B0%D1%82%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%BE%D1%97-%D0%A1%D1%96%D1%87%D1%96-001.jpg)
![](https://nadrda.gov.ua/wp-content/uploads/2012/06/%D0%92%D0%BE%D1%97%D0%BD-%D0%9A%D0%B0%D1%80%D0%BF%D0%B0%D1%82%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%BE%D1%97-%D0%A1%D1%96%D1%87%D1%96-001.jpg)
17 червня на Прикарпатті у селі Яблуниця на Яблуницькому перевалі урочисто вшанували пам’ять воїнів Карпатської Січі. Відбулися панахида та віче з нагоди 73-ї річниці від дня загибелі та 16-ї річниці з дня перепоховання 14-и воїнів Карпатської Січі, які навесні 1939 року боронили Карпатську Україну від угорських військ, якими були передані Польщі і згодом тут, на перевалі, були страчені польськими жовнірами.
Військовим органом Карпатської України була організація «Карпатська Січ». У ніч на 14 березня 1939 року Угорщина за підтримки гітлерівської Німеччини розпочала агресію проти Карпатської України. Наприкінці березня 1939 року президент республіки Волошин і частина уряду виїхала в еміграцію.
![](https://nadrda.gov.ua/wp-content/uploads/2012/06/%D0%92%D0%BE%D1%97%D0%BD-%D0%9A%D0%B0%D1%80%D0%BF%D0%B0%D1%82%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%BE%D1%97-%D0%A1%D1%96%D1%87%D1%96-002.jpg)
![](https://nadrda.gov.ua/wp-content/uploads/2012/06/%D0%92%D0%BE%D1%97%D0%BD-%D0%9A%D0%B0%D1%80%D0%BF%D0%B0%D1%82%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%BE%D1%97-%D0%A1%D1%96%D1%87%D1%96-003.jpg)
Представники влади з області та районів нашого краю, ветерани Української повстанської армії, лідери патріотичних партій та організацій, громадськість спільно вшанували пам’ять юнаків, які одними з перших загинули в боротьбі за незалежність України. Священики біля Пам’ятного хреста відслужили поминальну панахиду. Зі словами пам’яті та скорботи виступили головаБратства ОУН-УПА Карпатського Краю ФотійВолодимирський та голова Яремчанської міської ради Василь Онутчак. Поминальний захід закінчився співом пісень та святковим обідом для ветеранів.
![](https://nadrda.gov.ua/wp-content/uploads/2012/06/%D0%92%D0%BE%D1%97%D0%BD-%D0%9A%D0%B0%D1%80%D0%BF%D0%B0%D1%82%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%BE%D1%97-%D0%A1%D1%96%D1%87%D1%96-004.jpg)
![](https://nadrda.gov.ua/wp-content/uploads/2012/06/%D0%92%D0%BE%D1%97%D0%BD-%D0%9A%D0%B0%D1%80%D0%BF%D0%B0%D1%82%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%BE%D1%97-%D0%A1%D1%96%D1%87%D1%96-005.jpg)
![](https://nadrda.gov.ua/wp-content/uploads/2012/06/%D0%92%D0%BE%D1%97%D0%BD-%D0%9A%D0%B0%D1%80%D0%BF%D0%B0%D1%82%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%BE%D1%97-%D0%A1%D1%96%D1%87%D1%96-001.jpg)
17 червня на Прикарпатті у селі Яблуниця на Яблуницькому перевалі урочисто вшанували пам’ять воїнів Карпатської Січі. Відбулися панахида та віче з нагоди 73-ї річниці від дня загибелі та 16-ї річниці з дня перепоховання 14-и воїнів Карпатської Січі, які навесні 1939 року боронили Карпатську Україну від угорських військ, якими були передані Польщі і згодом тут, на перевалі, були страчені польськими жовнірами.
Військовим органом Карпатської України була організація «Карпатська Січ». У ніч на 14 березня 1939 року Угорщина за підтримки гітлерівської Німеччини розпочала агресію проти Карпатської України. Наприкінці березня 1939 року президент республіки Волошин і частина уряду виїхала в еміграцію.
![](https://nadrda.gov.ua/wp-content/uploads/2012/06/%D0%92%D0%BE%D1%97%D0%BD-%D0%9A%D0%B0%D1%80%D0%BF%D0%B0%D1%82%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%BE%D1%97-%D0%A1%D1%96%D1%87%D1%96-002.jpg)
![](https://nadrda.gov.ua/wp-content/uploads/2012/06/%D0%92%D0%BE%D1%97%D0%BD-%D0%9A%D0%B0%D1%80%D0%BF%D0%B0%D1%82%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%BE%D1%97-%D0%A1%D1%96%D1%87%D1%96-003.jpg)
Представники влади з області та районів нашого краю, ветерани Української повстанської армії, лідери патріотичних партій та організацій, громадськість спільно вшанували пам’ять юнаків, які одними з перших загинули в боротьбі за незалежність України. Священики біля Пам’ятного хреста відслужили поминальну панахиду. Зі словами пам’яті та скорботи виступили головаБратства ОУН-УПА Карпатського Краю ФотійВолодимирський та голова Яремчанської міської ради Василь Онутчак. Поминальний захід закінчився співом пісень та святковим обідом для ветеранів.
![](https://nadrda.gov.ua/wp-content/uploads/2012/06/%D0%92%D0%BE%D1%97%D0%BD-%D0%9A%D0%B0%D1%80%D0%BF%D0%B0%D1%82%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%BE%D1%97-%D0%A1%D1%96%D1%87%D1%96-004.jpg)
![](https://nadrda.gov.ua/wp-content/uploads/2012/06/%D0%92%D0%BE%D1%97%D0%BD-%D0%9A%D0%B0%D1%80%D0%BF%D0%B0%D1%82%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%BE%D1%97-%D0%A1%D1%96%D1%87%D1%96-005.jpg)
0 Коментарі