Вступна кампанія 2016: запроваджується експеримент щодо вступу в магістратуру за спеціальністю “Право” з використанням технологій ЗНО
«Експеримент, з одного боку, має забезпечити прозорість вступу, а з іншого – може бути покладеним в основу формування нового кваліфікаційного іспиту для наших майбутніх випускників правників», – наголосила Лілія Гриневич.
За словами Першого заступника Міністра Інни Совсун важливим є дотримання конфіденційності процедури складання тестів для запровадження пілотного проекту, що реалізовуватиметься в дев’яти університетах. Для цього база тестових завдань розроблялася викладачами всіх вищих навчальних закладів, залучених до проекту, а укладачем кінцевих варіантів тестів, якому всі університети висловили довіру, обрали людину, не пов’язану з діяльністю жодного з учасників проекту.
Тест складається із 3-х компонентів: перевірки знань з права, загальних навчальних правничих компетентностей, рівня знань з англійської мови. «Якщо окремі абітурієнти вивчали іншу іноземну мову в університеті, то вони здають тільки перші два компоненти тесту та складають тест з іншої іноземної мови у своєму університеті», – додала Інна Совсун.
Слід зазначити, що експеримент щодо вступних випробувань на основі ступеня бакалавра для здобуття ступеня магістра за спеціальністю «Право» з використанням ЗНО проводиться у партнерстві з Проектом USAID «Справедливе правосуддя» та Координатором проектів ОБСЄ в Україні.
В експерименті беруть участь: Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна», Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Львівський національний університет імені Івана Франка, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», Національний університет «Києво-Могилянська академія», Національний університет «Одеська юридична академія», Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, Одеський національний морський університет, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича.
0 Коментарі