Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Видобуток нафти в Європі розпочався в Надвірнянському районі


       Відбулася сесія Пнівської сільської ради, яка проходила в приміщенні НГВУ «Надвірнанафтогаз» ВАТ «Укрнафта». Справа в тому, що основні виробничі приміщення НГВУ знаходяться на території села Пнів.


       Відбулася сесія Пнівської сільської ради, яка проходила в приміщенні НГВУ «Надвірнанафтогаз» ВАТ «Укрнафта». Справа в тому, що основні виробничі приміщення НГВУ знаходяться на території села Пнів.
На сесії було проведено засідання координаційного комітету щодо створення Музею історії Надвірнянського нафтопромислового району, працівниками НГВУ було проведено презентацію макету музею та перші кроки формування його експозиції.
На засіданні були присутні голова райдержадміністрації Юрій Касіянчук, начальник НГВУ «Надвірнанафтогаз» ВАТ «Укрнафта» Володимир Чуприна, сільський голова с. Пнів Василь Гладиш разом з депутатським корпусом села.
Перед представленням ідеї створення музею, присутніх коротко ознайомили з історією виникнення і формування нафтової промисловості нашого краю. Слід зазначити, що саме з території нашого району почалося освоєння та видобування нафти в Європі в 19 столітті. Для розміщення великогабаритного нафтового обладнання і відповідно створення повноцінного музею необхідна площа. Було розглянуто кілька можливих варіантів, але найбільш привабливим виявився розміщення музею на території Надвірнянського навчально-курсового комбінату в  с. Пнів. Таке розміщення має кілька переваг. Експозицію музею можна використовувати, як навчальну базу, при підготовці спеціалістів на базі НКК.
Перед створенням проекту експозиції було ознайомлено та проаналізовано  досвід формування подібних музейних структур за межами держави. В результаті узагальнення одержаних відомостей розроблено план експозиції Музею історії нафтопромислу.
В музеї планується встановити у натуральну величину наступні об’єкти, що відносяться до періоду 19ст.  – поч. 20 ст., зокрема: нафтова копанка, триноги для ударного буріння та видобутку нафти, механізовані станки ударного буріння, нафтову шибу, установку групового приводу насосів.Також в майбутньомуплануєтьсявідтворити кузнютамеханічний цех того періоду, Поряд в музеї буде представлене сучасне нафтове обладнання, що відноситься до геологорозвідувальних та бурильних робіт, обладнання для видобутку та підготовки нафти, та підіймачі для ремонту свердловин, тощо.
Окремо можна виділити розроблену ідею створення на території музею підземної аудиторії. По центру даної аудиторії буде встановлений розріз нафтової копанки. А на стінах буде відтворена залягання пластів та конструкція свердловин, що дозволить відвідувачам,
Частина з обладнання музею буде в робочому стані, що дозволить анімувати процес видобутку нафти, чи то підйом нафти з нафтової копанки, чи то ремонт свердловини з допомогою підіймального агрегату. На даний момент на території НКК уже розміщені ряд експонатів, це фонтамна-арматура, верстат-гойдалка, кірат, клепані резервуари.

 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *