З початку року від платників Надвірнянського району надійшло більш як 652 млн. грн. податкових платежів
Про це повідомив начальник Надвірнянської ОДПІ Василь Гнатюк.
За 10 місяців поточного року платники Надвірнянщини забезпечили надходження до бюджетів усіх рівнів у розмірі 652,3 млн. грн.
Із загальної суми до Державного бюджету було спрямовано 475,5млн грн, що на 212 млн. грн. більше, ніж у січні-жовтні минулого року.
Про це повідомив начальник Надвірнянської ОДПІ Василь Гнатюк.
За 10 місяців поточного року платники Надвірнянщини забезпечили надходження до бюджетів усіх рівнів у розмірі 652,3 млн. грн.
Із загальної суми до Державного бюджету було спрямовано 475,5млн грн, що на 212 млн. грн. більше, ніж у січні-жовтні минулого року.
До Місцевого бюджету надійшло 176,7 млн. грн. У порівнянні з минулим роком надходження зросли на 42,8 млн. грн.
Сума надходжень від податку на доходи фізичних осіб склала понад 164,8 млн грн. Надходження з цього податку перевищили минулорічні на 50,8 млн грн.
Суб’єкти господарювання Надвірнянськогорайону, які працюють на спрощеній системі оподаткування, сплатили до бюджету майже 15,7 млн грн єдиного податку. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на 6,8млн грн.
«Таких показників надходжень до бюджетів досягнуто завдяки заходам фіскальної служби зі створення комфортних умов для провадження підприємницької діяльності та сплати податків», – зазначив Василь Гнатюк.
Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування склали 168,2 млнгрн, що на 36,9млн грн більше, ніж у січні-жовтні2016 року.
На понад 2,5 млн грн більше військового збору ніж минулоріч перерахували платники Надвірнянщини
За січень-жовтень2017 року платники податків Надвірнянщиниперерахували до держбюджету 11,9млнгрнвійськового збору. За словами першого заступниканачальника Надвірнянської ОДПІ ГУ Богдана Нагорняка, ці кошти на 2,5 млн грнперевищують суму, перераховану на підтримку української армії впродовж січня-жовтняминулого року.
За жовтеньнадходження військового збору становлять 1,3 млн грн. Проти надходжень вересня 2016 року динаміка росту становить 142,5%, а надходження до держбюджету на 380,2тисяч гривень перевищують минулорічну суму жовтневоїсплати військового збору.
Додамо, що військовий збір на Надвірнянщині, згідно з нормами діючого законодавства, сплачують фізичні особи-резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і за її межами, фізичні особи-нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а також податкові агенти.
Пенсійний внесок платників Надвірнянщинипонад 168млн. грн.
Упродовж десятимісяців цього року працедавці Надвірнянщини спрямували на соціальні потреби 168,2млн. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування що на 36,9 млн. грн.перевищує минулорічні надходження.
За жовтень місяць поточного року надходження внеску становлять 15,7 млн грн.
Нагадуємо,що з 1 січня 2017 року набрали чинності зміни щодо нарахування та сплати єдиного внеску фізичними особами – підприємцями.
Зокрема, фізичні особи – підприємці, які є пенсіонерами за віком та інвалідами на загальній системі оподаткування, звільняються від сплати ЄСВ за себе.
Решта фізичних осіб – підприємців на загальній системі оподаткування сплачують ЄСВ за себе вже не за власним бажанням, а обов’язково, незалежно від факту отримання доходу у тому місяці, за який сплачується такий ЄСВ. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску – 704 грн (3200 грн х 22%).
Отримані кошти єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування направляються на забезпечення соціальних потреб мешканців міста. А це, в першу чергу, пенсійні виплати, виплати в зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, виплати по безробіттю, виплати у зв’язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням. Тому, вкрай важливоне допускати виплат заробітної плати «в конвертах», сумлінно ставились до своєчасної виплати заробітної плати та сплати ЄСВ.
Бізнесменам Надвірнянщини повернулимайже 12мільйонів ПДВ
Упродовж десятимісяців цього року платникам податку на додану вартість, які перебувають на обліку в НадвірнянськійОДПІ, відшкодовано 11,8млн. грн. ПДВ, що на 5,9 млн. грн., або майже удвічі більше, ніж торік. У жовтнісуб’єктам господар6вання Надвірнянщини держава повернула 1,7млн. грн. ПДВ.
За рахунок запровадження з 1 квітня 2017 року Електронного реєстру автоматичного відшкодування ПДВ, процес повернення бюджетних коштів платникам став максимально прозорим. Електронний реєстр автоматичного відшкодування ПДВ забезпечує ефективний моніторинг адміністрування ПДВ та унеможливлює корупційні ризики при відшкодуванні податку на додану вартість.
Від власників нерухомості місцевібюджетиотрималимайже 2мільйона гривень
За підсумками десятимісяців поточного року місцеві бюджети Надвірнянщщини отримали 1млн 879 тисгрн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Проти результатів попереднього року надходження по нерухомості збільшено на 63,4відс. (додатково надійшло 729 тисгрн).
Безперечним лідером у сплаті податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є власники майна – юридичні особи, якими сплачено 1млн 238 тис грн, сума надходжень від фізичних осіб становить 641 тис грн, – це нам повідомила заступник начальника Надвірнянської ОДПІ Оксана Пліщук.
Водночас нагадуємо, що сплачувати податок на нерухоме майно зобов’язані лише ті громадяни, котрі володіють квартирою/квартирами, житлова площа яких перевищує 60м2 і будинку/будинків, загальна площа яких перевищує 120м2, різних типів житлової нерухомості, загальна площа яких перевищує 180м2, та являються власниками та землекористувачами земельних ділянок.
Як «неприбутківцям» правильно відзвітувати до податкової
Державна фіскальна служба України своїм листом від 10.08.2017 р. N 21192/7/99-99-12-02-04-17 роз‘яснила, яким чином повинні подавати податкову звітність неприбуткові організації, яких з 1 липня 2017 року було виключено з Реєстру неприбуткових установ та організацій.
Нагадаємо, що неприбуткові організації, для включення їх до нового Реєстру неприбуткових організацій, повинні були до 1 липня 2017 року привести свої установчі документи у відповідність до норм Податкового Кодексу та у цей самий строк подати копії таких документів до контролюючого органу. У протилежному ж випадку такі неприбуткові організації підлягають виключено з Реєстру. Як наслідок, з 1 липня 2017 року такі організації втрачають ознаку неприбутковості та стають платниками податку на прибуток підприємств.
Отже, протягом 2017 року ці організації мають два "статуси": не є платниками податку на прибуток (до 01.07.2017) та є платниками податку на прибуток (з 01.07.2017) і, відповідно, повинні відзвітувати за два таких періоди.
У громадян залишилось менше двох місяців щоб скористатись правом на податкову знижку за наслідками 2016 року
Надвірнянська ОДПІ нагадує, що право фізичних осіб (резидентів) – платників податку на доходи фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, на податкову знижку регламентується статтею 166 «Податкова знижка» Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ).
Пподаткова знижка – це документально підтверджена сума витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом України.
Зокрема, податкова знижка надається, якщо фізичною особою протягом звітного року понесені витрати, пов’язані зі сплатою за навчання в вищих та професійно-технічних навчальних закладах, внесками на благодійність, відсотками за іпотечним кредитом, витратами на переобладнання машин під біопаливо, витратами на отримання доступного житла за державними програмами тощо.
Для отримання податкової знижки за результатами 2016 року необхідно подати декларацію за місцем реєстрації до 31 грудня 2017 року. У декларації необхідно вказати суму одержаного за рік доходу у вигляді зарплати, вид понесених витрат, їх розмір і розраховану суму податку на доходи фізичних осіб до повернення. Податок підлягає поверненню протягом 60 календарних днів з дня подання декларації.
Звертаємо увагу, що у разі, якщо платник податку до кінця року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки, таке право на наступний податковий рік не переноситься.
Порядок сплати та адміністрування єдиного внеску в наступному році зазнає змін
В Надвірнянській ОДПІ звертають увагу платників податків на те, що Законом України від 03 жовтня 2017 року № 2148-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» внесено зміни до Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Усі запроваджені зміни щодо розміру та обчислення ЄВ наберуть чинності з 01.01.2018 року.
Зокрема, змінами встановлено нові строки сплати єдиного внеску для фізичних осіб – підприємців, які застосовують загальну систему оподаткування; осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або осіб, які проводять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності. Зазначені особи будуть зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується такий внесок. У 2017 році дана категорія платників внески сплачувала – один раз на рік .
Для представників бізнесу, що обрали спрощену систему оподаткування, ставка та терміни перерахування ЄВ залишаться незмінними – щоквартально у розмірі 22 відсотки від суми нарахованого доходу, але не нижче як від мінімальної заробітної плати. Але разом з тим, серед нововведень Закону № 2148-VIII є те, що платники єдиного податку групи 1 втрачають право на сплату ЄСВ у сумі не менш ніж 0,5 мінімального страхового внеску. Тобто платники єдиного податку 1 групи будуть сплачувати ЄСВ не менше мінімального розміру.
Відповіді з питань оподаткування платники податків можуть отримати за допомогою сервісу фіскальної служби – ЗІР
В Надвірнянській ОДПІ нагадують платникам податків, щоЗагальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс (далі – ЗІР) створено з метою забезпечення суспільства своєчасною, достовірною і повною довідковою інформацією. ЗІР наповнюється інформацією, яка містить загальну позицію Державної фіскальної служби із застосуванням норм податкового, митного та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на ДФС, без врахування особливостей конкретного платника податків та специфіки конкретних ситуацій.
У розділах ЗІР: «Запитання – відповіді з Бази знань», «Нормативні та інформаційні документи» та «Єдиний реєстр ІПК та письмові звернення» інформація систематизована по тематиках:
оподаткування;
державна митна справа;
єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
електронний цифровий підпис.
Функціонал ресурсу забезпечує можливість пошуку інформації по певному податку, напрямку діяльності, в т.ч. з використанням ключових слів, шляхом перегляду за певні періоди інформації, при цьому не лише по запитаннях-відповідях, розміщених в Базі знань, але і по відповідях на письмові звернення, які були надані з використання Бази знань, назвах нормативних та інформаційних документів, а в перспективі запровадження інтерактивних посилань на взаємопов’язані документи.
Чи може громадянин України подати до контролюючого органу заяву для реєстрації у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків в електронному вигляді?
Відповідно до статті 70 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами і доповненнями та пункту 1 розділу VII Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 10.12.2013 № 779, фізична особа незалежно від віку (як резидент, так і нерезидент), для якої раніше не формувалася Облікова картка та яка не включена до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків, зобов’язана особисто або через законного представника чи уповноважену особу подати відповідному контролюючому органу Облікову картку фізичної особи – платника податків за ф. № 1ДР (додаток 2 до Положення), яка є водночас заявою для реєстрації у Державному реєстрі, та пред’явити документ, що посвідчує особу, який містить необхідні для реєстрації реквізити, а саме: прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дату народження, місце народження, місце проживання, громадянство.
Іноземці та особи без громадянства для реєстрації додають до Облікової картки документ, що посвідчує особу, та засвідчений в установленому законодавством порядку його переклад українською мовою (після пред’явлення повертається) і копію такого перекладу (крім осіб, які мають посвідки на постійне проживання або посвідки на тимчасове проживання в Україні).
Для заповнення облікової картки фізичної особи – платника податків використовуються дані документа, що посвідчує особу (п. 70.5 ст. 70 ПКУ).
Облікові картки фізичних осіб віком до шістнадцяти років або неповнолітніх осіб, які ще не отримали паспорта, подаються одним із батьків (усиновителем, опікуном, піклувальником) за наявності свідоцтва про народження дитини (та документа, що посвідчує особу одного із батьків (усиновителя, опікуна, піклувальника). Якщо свідоцтво про народження дитини видане не українською мовою, необхідно подати засвідчений в установленому законодавством порядку переклад такого свідоцтва українською мовою (після пред’явлення повертається) та його копію (п. 5 розд. VII Положення).
У разі необхідності внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб-платників податків громадянину слід подати заяву за ф. № 5ДР (дод.11 до Положення) та документ, що посвідчує особу.
Таким чином, оскільки при поданні заяв за ф. № 1ДР та № 5ДР, у тому числі на неповнолітню особу, громадянину України/іноземцю необхідно пред’явити документ, що посвідчує особу, то подання таких заяв в електронному вигляді не є можливим.
З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися уЗагальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 119.09).
Контакт-центр ДФС надає інформацію щодо ліцензування діяльності суб’єктів господарювання з виробництва та обігу алкоголю та тютюнових виробів
Контакт-центр ДФС надає фізичним та юридичним особам інформаційно-довідкові послуги з питань оподаткування, державної митної справи, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на ДФС, а також щодо роботи Акредитованого центру сертифікації ключів ІДД ДФС.
Статтею 7 Закону України від 02 березня 2015 року № 222-VIII «Про ліцензування видів господарської діяльності» (далі – Закон № 222) визначено перелік видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню.
Орган ліцензування – це орган виконавчої влади, визначений Кабінетом Міністрів України, або уповноважений законом державний колегіальний орган (п.7 частини 1 ст. 1 Закону № 222).
Контакт-центр надає інформацію стосовно ліцензування діяльності суб’єктів господарювання з виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
З приводу роз’яснень щодо ліцензування інших видів господарської діяльності необхідно звертатись до відповідних органів ліцензування.
З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися уЗагальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 140.01).
Сплата єдиного внеску за працівника, який частину місяця перебував у відпустці без збереження заробітної плати
Державна фіскальна служба України у листі від 03.10.2017 р. N 16871/5/99-99-13-02-01-16 надала роз'яснення щодо застосування норм Закону України від 8 липня 2010 року N 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі Закон №2464).
Зокрема, у листі роз’яснено нарахування єдиного внеску у разі перебування працівника частину місяця у відпустці без збереження заробітної плати.
Так, Законом №2464 передбачено, що єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування для платників, зазначених у статті 4 цього Закону, встановлюється у розмірі 22 відсотки до бази нарахування єдиного внеску.
У разі, якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки ЄСВ (частина 5 ст.8 Закону №2464).
Тобто, якщо база нарахування ЄСВ не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід) у працівника, який перебував частину місяця у відпустці без збереження заробітної плати, застосовуються норми частини 5 ст.8 Закону №2464.
Інформаційно-довідкові послуги – платникам податків
Фізичні та юридичні особи для отримання інформаційно-довідкових послуг з питань оподаткування, державної митної справи, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на ДФС, а також щодо роботи Акредитованого центру сертифікації ключів ІДД ДФС можуть звертатись до Контакт-центру ДФС .
Контакт-центр ДФС функціонує за єдиним багатоканальним номером телефону 0 800 501 007 та електронною адресою поштової скриньки idd@sfs.gov.ua.
Інформаційно-довідкові послуги надаються з 8 год. 00 хв. до 20 год. 00 хв. (крім вихідних та святкових днів);
Вартість послуг Контакт-центру зі стаціонарних телефонів безкоштовна, з мобільних телефонів оплата дзвінків здійснюється за тарифами оператора мобільного зв'язку (або за наявним механізмом саll-bасk – вартість послуг безкоштовна).
Контакт-центр також приймає звернення на сервіс «Пульс» ДФС України щодо неправомірних дій або бездіяльності, можливих корупційних правопорушень у сфері службової діяльності з боку конкретних посадових осіб структурних підрозділів ДФС та її територіальних органів. Зазначена інформація може надаватись за телефоном 0800-501-007 (на інтерактивному голосовому автовідповідачі напрямок «4») та на електронну адресу: idd@sfs.gov.ua.
Обмежень щодо кількості видів діяльності, які можуть бути внесені до реєстру платників єдиного податку, не передбачено
Реєстрація суб’єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку.
У заяві про застосування спрощеної системи оподаткування зазначаються обрані суб’єктом господарювання види господарської діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010.
Класифікація видів економічної діяльності (КВЕД ДК 009:2010) затверджена наказом Держспоживстандарту України від 11.10.2010 № 457.
До реєстру платників єдиного податку вносяться, зокрема відомості про види господарської діяльності.
Отже, на підставі поданої підприємцем заяви про застосування спрощеної системи оподаткування до реєстру платників єдиного податку вносяться відомості про види господарської діяльності, за умови, що ці види діяльності дають право застосовувати спрощену систему оподаткування.
При цьому обмежень для підприємців щодо кількості видів діяльності, які можуть бути внесені до реєстру платників єдиного податку не передбачено.
Зазначена норма передбачена п. 299.1 ст. 299, п.п. 5 п. 298.3 ст. 298 Податкового кодексу України.
0 Коментарі