Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

За десять місяців 2020 року бізнес Прикарпаття сплатив до бюджетів більше 9,7 млрд гривень податків і зборів та майже 4,5 млрд гривень єдиного внеску

За січень-жовтень 2020 року до Зведеного бюджету прикарпатські платники сплатили 9,71 млрд гривень податків і зборів та майже 4,5 млрд гривень єдиного внеску до Пенсійного фонду. Про це повідомила начальник Головного управління ДПС в Івано-Франківській області Ірина Столярик.

За її словами, до державного бюджету надійшло майже 4,7 млрд гривень. «В основному надходження сформовані за рахунок сплати податку на додану вартість – 1,3 млрд гривень, що на 116,7 млн гривень перевищує надходження аналогічного періоду минулого року, податку на прибуток підприємств – в сумі 526,9 млн гривень, зростання склало 136,9 млн гривень, податку на доходи фізичних осіб – 1,1 млрд гривень (+91,3 млн гривень) та військового збору – 315,1 млн гривень (+ 23,6 млн гривень), – зазначила Ірина Столярик. – Крім того, до державного бюджету надійшло майже 1,2 млрд гривень рентної плати за користування надрами».

Щодо місцевих бюджетів, то за словами очільниці податкової служби Прикарпаття, за десять місяців п.р. вони отримали більше 5 млрд гривень, і це на 228,1 млн гривень більше, ніж торік.

«Традиційно, основним джерелом наповнення бюджетів місцевих громад є  податок на доходи фізичних осіб, надходження якого склали 3,3 млрд гривень, що на 274,6 млн гривень перевищує надходження з цього податку у січні – жовтні минулого року, – сказала Ірина Столярик. – Наступними за обсягами надходжень є: єдиний податок, якого малий та середній бізнес сплатив у сумі 652,8 млн гривень (+31,2 млн грн), акцизний податок з роздрібного продажу підакцизної продукції – 156,2 млн грн, (+14,6 млн грн),  податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки – 119,2 млн гривень (+16,3 млн грн)».

Також, як зазначила керівник обласної податкової, місцеві бюджети отримали майже 511 млн грн земельного податку, 112 млн грн екологічного податку та 60,6 млн грн податку на прибуток.

Крім того, суб’єктами господарювання сплачено 4,5 млрд грн єдиного внеску до Пенсійного фонду. Сума надходжень ЄСВ у порівнянні з аналогічним періодом минулого року збільшилась на 271,7 млн гривень.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *