Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

За два місяці прикарпатські страхувальники сплатили понад 923 млн грн єдиного внеску

Суб’єкти господарювання Івано-Франківської області впродовж січня-лютого 2020 року сплатили до Пенсійного фонду України 923,4 млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Порівняно з аналогічним періодом минулого року, приріст єдиного внеску склав 119,2 млн гривень. Про це повідомили в головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області.
Зокрема, найбільші надходження з єдиного внеску забезпечили страхувальники, які перебувають на обліку в місті Івано-Франківську – 414,6 млн гривень, що становить 44,9 відсотка від загальної суми поступлень.

Нагадуємо, що платники єдиного внеску зобов’язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати внесок. Відповідно до чинного законодавства ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. Розстрочення та відстрочення заборгованості зі сплати єдиного внеску не передбачено. Заборгованість з ЄСВ не підлягає списанню. Строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені з єдиного внеску не застосовується.

При наявності в особи одночасно зобов’язань зі сплати єдиного внеску, зобов’язань зі сплати податків та інших обов’язкових платежів, передбачених законом, або зобов’язань перед іншими кредиторами – сплата ЄСВ виконується в першу чергу і має пріоритет перед усіма іншими, крім зобов’язань з виплати заробітної плати.

Єдиний внесок – це основа пенсійних виплат та інших соціальних гарантій. І тільки за умови офіційного оформлення найманого працівника та «білої» зарплати йому гарантуються право на відпустку (у тому числі під час вагітності та пологів), страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань, оплата листків непрацездатності та нарахування пенсійного стажу.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *