За майже 8 місяців війни шкода довкіллю України від агресії рф оцінюється у понад 37 мільярдів євро
На цьому наголосив заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Євгеній Федоренко під час Форуму співробітництва в галузі безпеки країн – учасниць ОБСЄ. Вперше на платформі офіційно порушувалися питання довкіллєвої безпеки.
Євгеній Федоренко зазначив: «Світ має визнати, що росія – найбільший спонсор тероризму в сучасному суспільстві. Саме ця країна за сприяння білорусі використовує ядерний, енергетичний та сировинний терор, завдає значної шкоди довкіллю не лише України, але і всієї Європи».
Заступник міністра наголосив, що зазнаючи поразок на полі бою, російські війська цілеспрямовано б’ють по мирних мешканцях і цивільній інфраструктурі України.
Загалом, через лісові пожежі, від горіння нафтопродуктів і загоряння промислових об’єктів викиди в атмосферне повітря вже перевищили 67 млн тонн. Забруднене повітря не має кордонів.
«Країна-агресор навмисно знищує українську водну інфраструктуру. Останній приклад – удари по дамбі Карачунівського водосховища на річці Інгулець біля Кривого Рогу. Як результат, вода у річці тимчасово стала червоного кольору. Забруднена вода потрапляє в транскордонні ріки, Чорне та Азовське море, і може дістатися сусідніх країн», – розповів Євгеній Федоренко.
Він також навів ще декілька прикладів, які демонструють обсяги заподіяної шкоди українській природі:
– російська агресія перетворила найродючіші у світі чорноземи у величезне мінне поле. Майже третина території України – близько 200 тис. кв. км – потребуватиме розмінування;
– страждають від злочинних дій росіян українські ліси. Понад 2,4 млн гектарів лісів вже звільнені Збройними силами України. Ці ліси зазнали значних пошкоджень. Вони спалені та перекопані окопами. На відновлення знадобляться десятки років;
– війною уражені 20% природоохоронних територій України. В зоні ризику Рамсарські угіддя та Смарагдова мережа;
– росія окупувала 2,209 родовищ з енергоресурсами, металами й мінералами. Їх разом оцінюють у 12,7 трлн євро.
– росія не погоджується на створення демілітаризованої зони навколо найбільшої в Європі АЕС – Запорізької атомної електростанції та регулярно обстрілює територію навколо та інфраструктуру.
«Ми закликаємо міжнародну спільноту сприяти притягненню агресора до відповідальності заради миру і безпеки у світі. Дякуємо тим країнам-учасницям ОБСЄ, які допомагають нам протистояти цьому террору», – наголосив Євгеній Федоренко.
Джерело: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України
0 Коментарі