Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

За використання прикарпатських надр платники області сплатили до казни понад 1,4 мільярда гривень рентної плати

За одинадцять місяців цього року платники податків Прикарпаття за користування надрами для видобування корисних копалин, нафти, газу та використання лісу, води, надр, радіочастотних ресурсів сплатили 1,4 мільярда гривень рентних платежів. Повідомили в головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області.

Із загальної суми до державного бюджету надійшло 1,3 млрд грн. рентних платежів, до місцевих бюджетів – 138,5 млн гривень.

Найбільша сума поступлень рентних платежів надійшла від платників за користування надрами для видобування вуглеводнів ( нафта, газ та газовий конденсат), які сплатили 1,3 млрд гривень. На сьогоднішній день в області обліковується 26 платників, які сплачують рентну плату за користування надрами для видобування вуглеводнів.

Від платників за користування надрами (піщано-гравійна суміш, пісок, глина, суглинки та підземна і мінеральна вода) та спеціальне використання води надійшло 89,9 млн гривень плати. Рентну плату за користування надрами та спеціальне використання води на Прикарпатті відповідно сплачують 202 та 288 платників (юридичних осіб).

Лісогосподарські підприємства області та лісокористувачі, а їх на Прикарпатті обліковується 34 суб’єкти господарювання, перерахували до бюджету 48,6 млн грн рентної плати.

Решта – 358,5 тис. грн сплачено до бюджету 44 платниками за користування радіочастотним ресурсом України.

У податковій службі області наголошують, плата за природокористування стимулює комплексне, раціональне використання природних ресурсів, а також  забезпечує збалансований розподіл коштів, отриманих від плати за природні ресурси, між державним і місцевим бюджетами.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *