Законодавство у сфері бюджетної децентралізації і надалі розвиватиметься з урахуванням пропозицій органів місцевого самоврядування
Про це за результатами підсумкового регіонального круглого столу з бюджетної децентралізації, який відбувся 7 квітня у Києві, повідомили урядові експерти з Мінрегіону, Міністерства фінансів, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства освіти, Державної фіскальної служби.
За їхніми словами, більшість пропозицій від представників місцевого самоврядування щодо подальшої роботи в умовах нових міжбюджетних відносин є обґрунтованими і вимагають експертного опрацювання з майбутнім закріпленням у законодавстві.
Експерти ще раз підкреслили, що в результаті реформи усі обласні бюджети цього року є профіцитними, а показники надходжень до місцевих бюджетів за перші місяці роботи нового законодавства подекуди вищі за прогнозовані.
Так, за даними Державної фіскальної служби України, надходження до місцевих бюджетів Вінницької, Житомирської, Чернігівської, Черкаської, Київської областей та міста Києва станом на 1 квітня 2015 року склали понад 5,8 млрд. грн.
Приріст надходжень до загального фонду місцевих бюджетів в середньому по Україні склав 35,4%.
Урядові експерти нагадали, що в цілому цього року, завдяки запровадженню нової моделі фінансового забезпечення, місцеві бюджети отримають додатковий ресурс до загального фонду в сумі більше 22 млрд. грн.
Як повідомлялося, урядові експерти проводили роз’яснювальну роботу в регіонах щодо бюджетної та податкової децентралізації. Круглі столи за участю керівництва обласних, районних, міських, сільських, селищних рад пройшли у Дніпропетровську, Одесі, Львові, Івано-Франківську, Харкові та Києві і охопили усі регіони країни.
Серія регіональних круглих столів з бюджетної децентралізації проводиться за підтримки Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO та Уряду Великобританії.
0 Коментарі