Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Засідання координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/ СНІДу

       

       
Сьогодні відбулось виїзне засідання координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ – інфекції/СНІДу за участі заступника голови  облдержадміністрації Ігора Пасічняка, директора департаменту охорони здоров’я ОДА Романа Мельника, директора обласного фтизіопульмонологічного центру Любомира Малофія, голів районних, міських координаційних рад, членів обласної координаційної ради, головних лікарів ЦРЛ, ЦМЛ, ЦМКЛ м. Івано-Франківська та МП м. Івано-Франківська, головних лікарів протитуберкульозних диспансерів та санаторного об’єднання «Смерічка», районних, міських фтизіатрів.
     

Заступник голови райдержадміністрації, голова координаційної ради Надвірнянської РДА Богдан Зеленчук прозвітував про стан виконання соціальної цільової Програми протидії захворювання на туберкульоз у 2014-2016 р.р. та Програми профілактики ВІЛ – інфекції /СНІДу на 2015-2018 р.р. в Надвірнянському районі.

        Головний лікар Надвірнянської ЦРЛ Сергій Ємельнчук проінформував присутніх щодо ситуації захворюваності в районі. Акцентував увагу на конкретних пропозиціях вирішення проблеми захворюваності на туберкульоз в районі:

-залучення капеланів до роз’яснювальної роботи ( розробка брошури);

-дворові обходи дільничих;

-облаштування з допомогою ЦРЛ та сільських голів ДОТ кабінетів;

-налагодити тісну співпрацю з відділом освіти райдержадміністрації для контролю проходження флюорографічного обстеження технічних працівників та обслуговуючого персоналу закладів освіти, з метою раннього виявлення захворювань на туберкульоз;
– систематично здійснювати моніторингові візити у заклади первинної ланки з метою перевірки стану профілактичної протитуберкульозної роботи, результати виїздів заслуховувати на оперативних нарадах у головного лікаря ЦРЛ;

–  виготовлення і розміщення соціальної реклами.

Слід зазначити, що районна влада докладатиме максимум зусиль для покращення  матеріальної бази ЦРЛ. Додатково планується виділити 20 тис.грн.
  

Заступник голови обласної державної адміністрації Ігор Пасічняк зауважив, що на сьогоднішньому виїзному засіданні порушили надзвичайно важливу і кричущу проблему. – Ситуація із захворюванням на туберкульоз у Надвірнянському районі є однією із найгірших в області. Необхідно налагодити роз’яснювальну роботу у школах щодо профілактики і запобігання захворювання на туберкульоз.    

       Також на засіданні Координаційної ради розглянули стан виконання Програми профілактики ВІЛ-інфекції\ СНІДу на 2015 – 2018 р.р. в Надвірнянському районі.  За словами головного лікаря значний ріст та поширеність Віл-СНІДу пов’язане з міграцією населення. 
      Обговоривши, передбачені порядком денним інформації, члени Координаційної ради внесли пропозиції до протокольного рішення, спрямованого на оптимальну організацію діяльності і виконання поставлених завдань у встановлені терміни.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *