Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Заступник голови РДА Ярослав Гундяк взяв участь в селекторній нараді із питання підготовки до запровадження ринку землі в Україні.

Під головуванням заступника міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тараса Висоцького відбулася чергова селекторна нарада з регіонами із питання підготовки до запровадження ринку землі в Україні.
У заході взяли участь перший заступник голови обласної державної адміністрації Марія Савка, директор департаменту агропромислового розвитку ОДА Іван Андріїшин, заступники голів райдержадміністрацій, представники органів місцевого самоврядування, представники Держгеокадастру в районах, окремі фермерські господарства, обласні служби системи агропромислового комплексу.

Посадовець озвучив основні вимоги, що ставляться при впровадженні реформи, а саме: продаж землі лише громадянам України, територіальним громадам, державі та юридичним особам України, учасниками яких є виключно громадяни України. Крім того, наголошувалося на забороні продажу землі іноземцям і особам без громадянства та їх іноземним бенефіціарним власникам.

Основною вимогою до здійснення угод купівлі-продажу землі є виключно безготівковий розрахунок з подальшою перевіркою походження коштів. Крім того, перевірка нотаріусом угоди та покупця на відповідність законодавству.

Обговорювалися також умови пільгового придбання державних земель для фермерів без участі в аукціонах з можливістю розтермінування до 7 років, де урядом України передбачена державна підтримка по 4 млрд грн щороку або близько 30 млрд грн за 7 років. Частину коштів від продажу землі планується спрямувати на розвиток громад.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *