Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Затверджено перелік книг, які будуть друкуватися за кошти обласного бюджету

Підтримка випуску суспільно значущих творів письменників та науковців Прикарпаття, класиків української літератури, популяризація читання та поповнення бібліотек якісною сучасною літературою є основними завданнями з реалізації регіональної цільової програми підтримки книговидання в області.
На виконання заходів цієї програми в Івано-Франківській облдержадміністрації у березні-травні проведено конкурс з визначення суспільно-значущих видань, фінансування яких буде здійснюватися за кошти обласного бюджету.

На конкурс свої пропозиції надали 44 автори та видавництва з Харкова, Львова, Івано-Франківська, Коломиї та Косова. Голосування здійснювалося членами експертної ради з питань книговидання таємно у два етапи. Переможцями визнано 19 видань: десять у номінації «Художня література», чотири – «Історико-патріотична література. Краєзнавство», одне – «Видання для дітей та юнацтва», по дві пропозиції у номінації «Довідкові та інформаційні видання» й «Науково-популярні видання». У розділі «Мистецтво. Образотворчі видання» прохідного балу не набрала жодна конкурсна пропозиція.

Цьогоріч серед переможців три лауреати державної Шевченківської премії – Роман Іваничук, Тарас Мельничук і Степан Пушик; класики художньої літератури та визвольного руху – Іван Франко, Михайло Коцюбинський, Кирило Трильовський; сучасні прикарпатські письменники, поети, журналісти – Галина Петросаняк, Михайло Батіг, Василь Рябий, Петро Парипа. Також перемогли твори як наших знаних науковців Степана Хороба, Василя Грещука, Володимира Качкана, так і початківців – Олександри Козубаш, Олени Волосевич, Оксани Романів. Також члени експертної ради з питань книговидання підтримали проекти обласної спілки письменників: «Бібліотека спілки» та «Бібліотека галицька» з творами Миколи Васильчука та Михайла Мочульського.

Розпорядженням облдержадміністрації № 285 від 06 червня п.р. затверджено перелік видавничих проектів, друк яких здійснюватиметься за кошти обласного бюджету та буде передано у бібліотечні заклади області:

Батіг М. «Ті, що спалахнули у небі зірками».
Васильчук М. «От собі книжка… Записки словникаря».
Волосевич О. (упорядник) «Битва за Україну».
Грещук В. «Гуцульська діалектна лексика та фраземіка в українській художній мові» Словник. Т. 1.
Іваничук Р. «Люлька з червоного дерева».
Качкан В. «За престолом нації. Степан Пушик в орамленні доби».
Коцюбинський М. «Тіні забутих предків».
Козубаш О. «Танцювали нотки в школі».
Мельничук Т. (упорядник Лаюк М.) «Юнак милується автоматом».
Мочульський М. (упорядник Баран Є.) «Вибране».
Парипа П. «Між вчора і завтра. Вибрані публікації».
Петросаняк Г. «Не заважай мені рятувати світ».
Пушик С. (упорядник Пушик Г.) «Легенди та перекази Карпат». Т.1.
Пушик С. (упорядник Пушик Г.) «Легенди та перекази Карпат». Т.2.
Романів О. «Під покровом Богородиці. Жіночі історії з таборів ГУЛАГу».
Рябий В. «Спалах світлотіні».
Трильовський К. «З мого життя».
Франко І. «Захар Беркут».
Хороб С. (упорядник) «Степан Хороб: дорога до слова».

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *