Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Зміни у порядку планування та забудови території обговорювали в Івано-Франківському ЦРМС із прикарпатськими ОТГ

Відтепер планування і забудова територій – за новими правилами. Що саме змінилось і чому одне слово у нормативному акті може у певному сенсі «спростити життя» багатьом ОТГ, які тільки починають розробляти містобудівну документацію. Про це йшлося під час тренінгу «Планування розвитку території ОТГ» із представниками прикарпатських ОТГ в Івано-Франківському центрі розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою».
«Протягом 2019 року було внесено чимало змін у законодавство та підзаконні нормативні акти, які регулюють містобудівну діяльність. А у зв’язку з тим, що за кошти інфраструктурної субвенції цьогоріч громадам дозволили виготовляти містобудівну документацію, цей процес пішов активніше. Тож, щоб такі документи «морально не застаріли» ще на етапі розробки, усі ці новації необхідно враховувати», – наголосив заступник директора Івано-Франківського ЦРМС Михайло Івашків, відкриваючи тренінг.

За словами експерта з просторового планування Програми «U-LEAD з Європою» Тетяни Данилів, зміни до законодавства, що регулює розробку містобудівної документації, в деяких випадках можуть допомогти громадам зекономити кошти на розробці цих важливих для реалізації розвиткових проєктів документів.

«Наприклад, згідно п.4.6 Наказу № 171 Про внесення змін до Порядку розроблення містобудівної документації відтепер для населених пунктів з чисельністю населення до 50 тисяч осіб генеральні плани можуть поєднуватися з детальними планами всієї території таких населених пунктів. Це якраз той приклад одного слова, яке дає ширші можливості», – зазначила Тетяна Данилів.

Також у рамках тренінгу обговорено порядок відчуження земельних ділянок для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності. За словами експерта, такі випадки зараз частішають у зв’язку з тим, що ОТГ активно розбудовують інфраструктуру та комунікації. А дотримання усіх законодавчих процедур в цьому випадку є гарантією того, що умовно «завтра» громада не матиме зайвих судових спорів.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *