Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Зовнішня торгівля міст і районів області послугами за 2014 рік

Головне управління статистики в області інформує. Зовнішньоторговельні операції послугами протягом 2014 року здійснювали 75 суб’єктів господарської діяльності  районів та міст обласного значення (51 – експорт, 49 – імпорт). Найбільші обсяги експорту послуг  припали на суб’єкти господарювання  Тисменицького  і  Долинського районів та міст Калуша і Коломиї, імпорту – м.Калуша та Тисменицького району.   

Головне управління статистики в області інформує. Зовнішньоторговельні операції послугами протягом 2014 року здійснювали 75 суб’єктів господарської діяльності  районів та міст обласного значення (51 – експорт, 49 – імпорт). Найбільші обсяги експорту послуг  припали на суб’єкти господарювання  Тисменицького  і  Долинського районів та міст Калуша і Коломиї, імпорту – м.Калуша та Тисменицького району.   
Найбільше підпиємств  (20),  які  надавали  послуги  зарубіжним  партнерам,  було  у м.Калуші.   По  7  експортерів  послуг  мали  м.Коломия  та  Тисменицький  район,  5  –  Долинський  район  і  4  –  м.Яремче.  Проте, найбільша питома вага  обсягу експорту послуг належить  Тисменицькому  (15,7%),  Долинському  (8,4%)  районам та м.Калушу (6,3%).  Вагомими  (3,3%)  були  і обсяги підприємств  і  організацій  м.Коломиї.   
Якщо  підприємства  м.Коломиї та Тисменицького району  надавали прослуги в основному партнерам з Європи (Швеції та Румунії відповідно), то Долинського району – партнерам з Азії (в основному Кіпру та Гонконгу).    Понад третину  обсягу послуг, наданих суб’єктами господарської діяльності м.Калуша, належало  країнам Азії  (в основному Кіпру), чверть –  країнам Європи  і  понад  чверть  –  Російській Федерації.  З  країнами  Європи  здійснювали  експортні операції  і  підприємства м.Болехова, Рогатинського (Чехія)  та Снятинського  (Франція)  районів.  Проте  послуги,  які  надавалися підприємствами м.Яремче та Надвірнянського району, належали в основному Російській Федерації.  
Серед обсягів експорту послуг Тисменицького району та м.Коломиї були в основному послуги з переробки матеріальних ресурсів, м.Калуша – з переробки матеріальних ресурсів та транспортні послуги, Долинського району – транспортні послуги (в основному послуги залізничного вантажного транспорту) і м.Яремче – послуги, пов’язані з подорожами. Крім того, експорт транспортних послуг здійснювали і підприємиства м.Болехова,  Галицького, Надвірнянського та Тлумацького районів, а послуги з переробки матеріальних ресурсів – Снятитнського району, проте  їх частка у загальнообласних обсягах була незначною. Мізерними були і обсяги експорту послуг у Богородчанському і Рогатинському районах. У порівнянні до попереднього року обсяги експорту послуг збільшилися у м.Болехові (на 45,9%), Галицькому, Тисменицькому і Снятинському районах – на 30,6%, 8,6% і 2% відповідно.  Водночас, суттєво зменшилися вони у Богородчанському (у 18,2 раза),  Рогатинському (у 3 рази), Надвірнянському (на 39,4%), Долинському (на 23,4%)  районах та містах Яремче  (у 6,6 раза), Коломиї  (у 2,1 раза)  і Калуші  (на 19,7%).
В імпорті крім м.Калуша та Тисменицького району вагомими були і обсяги послуг Городенківського, Калуського і Долинського районів. Отримували із-за меж держави послуги і підприємства та організації міст Коломиї, Болехова, Яремче та Богородчанського, Галицького Надвірнянького, Рогатинського і Рожнятівського районів, проте вони були незначними.    
Усі обсяги послуг, крім м.Калуша, де 30% послуг надійшло з Російської Федерації, отримано з країн Європи. 
Серед послуг, які отримували підприємства і організації міст Калуша, Коломиї, Яремче та Калуського і Тисменицького районів  переважали ділові послуги. Імпорт транспортних послуг мали суб’єкти господарської діяльності міст Калуша, Коломиї, Болехова, Галицького, Долинського та Рожнятівського районів. Вагомими були і обсяги послуг, пов’язаних з подорожами,  які  мали підприємства Долинського, Рогатинського, Рожнятівського районів і міст  Коломиї та Яремче. Послуги, пов’язані з фінансовою діяльністю мали лише підприємства Городенківського району, у сфері телекомунікацій,  комп’ютерні, інформаційні – м.Калуша, а послуги з ремонту та технічного обслуговування – м.Болехова  та Богородчанського району.  Порівняно з  2013 роком суттєво збільшилися обсяги імпорту послуг лише у Тисменицькому (у 3,4 раза)  районі та містах  Болехові і Коломиї (в  1,5 раза)  .

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *