Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Зовнішня торгівля міст і районів області послугами за 2015 рік

Головне управління статистики в області інформує.Зовнішньоторговельні операції послугами протягом 2015 року здійснювали119 суб’єктів господарської діяльності  районів та міст обласного значення(80 – експорт, 73 – імпорт).

Головне управління статистики в області інформує.Зовнішньоторговельні операції послугами протягом 2015 року здійснювали119 суб’єктів господарської діяльності  районів та міст обласного значення(80 – експорт, 73 – імпорт).
У м.Калуші 19 підприємств надавали  послуги  зарубіжним  партнерам.   По  6  експортерів  зареєстровано у  м.Коломия,  Долинському і Тисменицькому районах, 4 – м.Яремче.  Проте, найбільшапитома вага обсягу експорту послуг належить суб’єктам Тисменицького (20,8%) і  Долинського  (9,3%)  районівта м.Калуша (7,6%). Вагомими  були  і  обсяги послуг, які були надані підприємствами  і  організаціями  м.Коломиї (3,5%).   У порівнянні до попереднього рокуобсяги експорту послуг зменшилися по усіх вищезазначених містах та районах. Зокрема, в 1,7 раза скоротилися обсяги послуг, які надавали суб’єкти господарювання м.Яремче, майже на чверть –м.Коломиї та Долинського району, на 16,2% – м.Калуша, на 8,1% – Тисменицького району.
Якщо  підприємства Тисменицького району та м.Коломиїнадавали прослуги в основному партнерам з Європи,тоДолинського району – партнерам з Азії.Понад 40% обсягу послуг, наданих суб’єктами господарської діяльностім.Калуша, належало  країнам Азії  (в основному Кіпру), більше третини –  країнамЄвропи  і  22,4%  –  Російській Федерації.  
Основу експорту послуг Тисменицького району та м.Коломиї складалипослуги з переробки матеріальних ресурсів,м.Калуша – з переробки матеріальних ресурсів та транспортні послуги, Долинського району – транспортні (в основному послуги залізничного вантажного транспорту) та комп’ютерні  послуги,м.Яремче – послуги, пов’язані з подорожами.
Вагома частка отриманих з-за меж країни послуг припадала на підприємства та організації м.Калуша (15,9%) та Долинського (5,5%) району. Суб’єкти господарювання Тисменицького району охоплювали 3,8% обсягів обласного імпорту послуг, Рожнятівського – 3,1%, м.Коломиї – 2,1%. У порівнянні до 2014р. обсяги  послуг, які отримали суб’єкти Рожнятівського району, зросли у 6,6 раза, Долинського – майже не змінилися, а Тисменицького району, міст Калуша та Коломиї зменшилися відповідно у 4,6 раза, на 31,9% і 16,9%.  
Основна частка отриманих послуг припадала на країни Європи. 
Серед послуг, які отримували підприємства і організації м.Коломиї іТисменицького району переважали ділові послуги. Імпорт транспортних послуг здійснювали суб’єкти господарюванняДолинського та Рожнятівського районів, транспортних, ділових та комп’ютерних – м.Калуша  

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *