Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Зустріч у м.Надвірна з ДОБО «Сяйво веселки»

За участю працівників НРЦСССДМ, служби у справах дітей, прийомних батьків, опікунів відбулася зустріч з керівниками  ДОБО «Сяйво веселки» 


За участю працівників НРЦСССДМ, служби у справах дітей, прийомних батьків, опікунів відбулася зустріч з керівниками  ДОБО «Сяйво веселки» 


Метою зустрічі став обмін досвідом між недержавними організаціями та зацікавленими сторонами, що працюють у сфері сімейних форм влаштування дітей-сиріт  та дітей позбавлених батьківського піклування.

основною темою обговореня  була організація груп взаємопідтримки для прийомних батьків, опікунів (піклувальників) та поширення інформації про медіа-паспорт дітей позбавлених сім?ї.

медіа-паспорт – це комплекс фото- та відеоматеріалів про дитину, який містить інтерв’ю з дитиною про її життя, уподобання, успіхи, родичів та друзів; інтерв’ю з вихователем, який добре знає дитину та може розповісти про те, якою вона є; відео дитини, зняте під час проведення розважальної програми, щоб побачити дитину зі сторони, коли вона перебуває у компанії однолітків і друзів; добірка фотографій; загальна інформація про дитину, можлива форма влаштування, особливості здоров’я тощо)

організатор зустрічі – Бортнічук Тарас (головний спеціаліст, Надвірнянського РЦСССДМ).

 

від благодійної організації присутні:

Андрій Пінчук

Голова правління ДОБО «Сяйво веселки», тато-вихователь дитячого будинку сімейного типу с. Волоське Дніпропетровського району Дніпропетровської області.

Оксана Верешко, керівник програм «Світ без сиріт» та «Крок у майбутнє»

Анастасія Осіпова, керівник проектів

Тетяна Камак, консультант

 

Дніпропетровська обласна благодійна організація «Сяйво веселки» була створена у 2009 році і об’єднала дві групи небайдужих людей: волонтерів, які працювали у дитячих лікарнях і відділеннях, допомагаючи тяжкохворим дітям і прийомних батьків, які прийняли до своїх родин дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Саме це і зумовило основні напрямки роботи організації і категорії тих, кому допомагає ДОБО: тяжкохворі діти і діти-сироти.

 

Напрями роботи ДОБО «Сяйво веселки»

СВІТ БЕЗ СИРІТ програма розвитку та підтримки сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

КРОК У МАЙБУТНЄ програма підтримки в соціальній адаптації осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (випускників інтернат них закладів та ін.)

ЗДОРОВА ДИТИНА програма  надання фінансової, гуманітарної допомоги та психологічної підтримки хворим дітям та членам їх родин

ЗА ЖИТТЯ програма зміцнення інституту сім'ї шляхом формування засад усвідомленого, відповідального батьківства, збереження сімейних і духовних цінностей

ВОЛОНТЕРСЬКИЙ ЦЕНТР

 

 

СВІТ БЕЗ СИРІТ

програма розвитку та підтримки сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

 

Мені потрібна родина!

Створення медіапаспорту кожної дитини, яка потребує влаштуванню в сім’ю.

Пошук та підтримка кандидатів в усиновлювачі, опікуни/піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі.

 

Батьківський клуб

Організація засідань, в тому числі виїзних, які відбуваються за участю спеціалістів різних профілів, враховуючи потреби і запити сімей тієї території, на якій проходить засідання.

Організація регулярних зустрічей прийомних батьків з метою обміну досвідом та їх навчання.

Організація роботи постійнодіючої групи взаємопідтримки. Саме тут батьки зможуть обмінятися досвідом виховання і вирішення конкретних питань, зняти емоційну напругу, просто поспілкуватися.

Проведення групових і масових заходів для членів прийомних сімей. Це, як правило, святкові або розважальні заходи, на яких панує атмосфера свята і піднесений настрій.

Підбір команди спеціалістів, яка буде виїжджати за місцем проживання родини.

Організація виїздів за запитом родини для консультацій і вирішення конкретних проблем.

Надання психологічної допомоги та підтримки прийомним батькам.

Надання можливості багатодітним, прийомним, сім'ям та дитячим будинкам сімейного типу отримати безкоштовну юридичну консультацію.

 

Затишок

Надання благодійної фінансової, матеріальної та іншої допомоги сім’ям, що прийняли в свою сім’ю дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування.

В рамках роботи даного проекту пріоритетними є наступні питання: ремонтні роботи в будинку у зв’язку з розширенням житлової площі, утепленням будівлі, заміною вікон тощо; облаштування будинку меблями, технікою; та надання іншої гуманітарної допомоги.

Надання допомоги прийомним сім'ям та дитячим будинкам сімейного типу у вигляді безвідсоткової позики на вирішення побутових проблем.

 

Клуб мандрівників

Організація періодичних туристичних гірських походів у Крим і Карпати, а також туристичних екскурсійних поїздок для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

 

Талантам-дорогу!

Організація допомоги обдарованим дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування в розвитку і реалізації їх талантів.

Організація занять з вивчення англійської мови для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях Дніпропетровської області.

 

Дитяче містечко

Створення та розвиток заміського комплексу, який складатиметься з декількох дитячих будинків сімейного типу, прийомної сім'ї «швидкого реагування» і будинку сімейного типу.

 

Вісник

Створення та видання щоквартального журналу про життя прийомних сімей, основні події, новини, поради і т.д. В даний час структура і зміст Вісника розробляється. Цільова аудиторія Вісника: прийомні сім'ї, дитячі будинки сімейного типу, потенційні усиновлювачі, опікуни / піклувальники, фахівці служб у справах дітей, центрів соціальних служб у справах сім'ї, дітей та молоді, та інших органів виконавчої влади.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *