Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Зустріч з адвокатами

 

13 грудня 2019 року юридичним відділом апарату Надвірнянської районної державної адміністрації, з нагоди проведення в районі Всеукраїнського тижня права, проведено зустріч з адвокатами району. На вищезазначеній нараді обговорено питання подання та отримання відповідей на адвокатські запити.
Так, згідно з ч. 1 ст. 24 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» визначено, що адвокатський запит – письмове звернення адвоката до органу державної влади, органу місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, громадських об’єднань про надання інформації, копій документів, необхідних адвокату для надання правової допомоги клієнту.
Згідно з ч. 2 цієї статті визначено, що орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи, керівники підприємств, установ, організацій, громадських об’єднань, яким направлено адвокатський запит, зобов’язані не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту надати адвокату відповідну інформацію, копії документів, крім інформації з обмеженим доступом і копій документів, в яких міститься інформація з обмеженим доступом.
Також передбачена обов’язковість відповіді на адвокатський запит. Зокрема, чітко встановлюються часові рамки, протягом яких адвокату має бути дана відповідь на направлений запит. Ненадання ж відповіді у встановлений Законом строк тягне за собою притягнення до адміністративної відповідальності посадових осіб, що неправомірно відмовили у наданні інформації, або прострочили надання інформації, або надали неповну або невідповідну дійсності інформацію.
Відповідно до вимог законодавства, до адвокатського запиту додаються посвідчені адвокатом копії свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, ордера або доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.
Вимагати від адвоката подання разом з адвокатським запитом інших документів забороняється. Проте, склалася стала практика, коли адвокати не отримують відповідь на адвокатський запит лише у зв’язку з недотриманням ними вимог Закону щодо оформлення запиту. А саме, адвокати не додають до адвокатського запиту ордер або свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю, тому що помилково вважають, що необхідно додавати або ордер, або свідоцтво! Хоча в Законі додатки до адвокатського запиту прописані «через кому».

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *