Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Зустріч з Марією Влад

«Кедрове Божелісся» – таку назву має чергова книга Марії Влад, яка вийшла друком у косівському видавництві «Писаний камінь» 2013-го року. 12 серпня надвірнянці мали приємність поспілкуватися з письменницею під час презентації книги. Марія Влад – журналіст, поет, письменник, громадський діяч, член НСПУ з 1972 року, лауреат літературної премії «Благовіст» за книгу «Який цей світ» (2003 р.), дипломант конкурсу «Коронація слова» (2009 р.) за роман «Святий Йосиф Обручник», нагороджена офіцерським Хрестом з мечами, орденом княгині Ольги ІІІ ступеня, журналістською відзнакою «Золоте перо».

Друкується з 1950 р. У її творчому доробку чимало поетичних збірок, прозові твори. «Кедрове Божелісся» – книга про Гуцульщину – складається з двох частин: «Стрітеннє» (перероблена, доповнена есеїстика, ) та добірка сюжетних оповідок «Кедрове Божелісся». В цілому книга зосереджена на відтворенні культури Гуцульщини, її історії, побуту, духовності, звичаїв. Авторка акцентує увагу на пошуку коріння роду, родини, наголошує на важливості дотримання традицій, звичаїв, духовно-етичних норм, поваги до старших, дослухання до їх мудрого досвіду, моралі, бо це – найбільш засадничі цінності. Особливого колориту, звучання надає книзі мова, пересипана гуцульськими діалектами, які гармонійно і доречно вплетено в канву оповіді.

Марія Миколаївна спілкувалась з аудиторією, розповідала про громадські справи, творчу працю письменника, читала оповідки з книги, а також свіжі поезії. Уривки з книги читала також Раїса Грушецька. Ярослав Лазорко згадав зустріч з письменницею у Вінниці в 70-х роках. Ганна Передрук подякувала авторці за чудову поезію, яка підтримувала її хворого сина. Тетяна Пришляк подякувала пані Марії за творчість та громадську діяльність, від імені народного депутата Юрія Дерев»янка та його Благодійного Фонду подарувала для бібліотек району 50 прим. книг, за що щиро дякуємо.

Марія Влад – чиста, світла, інтелігентна, елегентна, мила, скромна, а скільки добрих справ робить вона з родиною для України! І все якось так просто, спокійно. Біля такої людини і самому робиться затишно, легше на душі.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *