Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Зустріч з Світланою Флис


В центральній районній бібліотеці  відбулась зустріч з Світланою Флис – цікавою людиною, краєзнавцем, членом НСЖУ, науковим працівником музею етнографії та екології Карпатського краю в м.Яремчі, членом Всеукраїнського товариства краєзнавців, співавтором загальнодержавного видання “Звід пам’яток історії та культури України”. Пані Світлана часто друкується в таких періодичних виданнях, як “Галичина”, “Нова Зоря”, “Галицька просвіта”, “Народна Воля”, “Яремчанський вісник”, а також у Львівському  історико-краєзнавчо-туристичному часописі “Грегіт”, членом редколегії якої вона є. Світлана Семенівна – автор багатьох науково-пізнавальних досліджень про Яремчанщину та знаменитих людей. краю. Вона автор таких книг: “Музей Митрополита Шептицького”, краєзнавчих путівників “Яремче – перлина туристичних Карпат”", “Рекреаційна садиба в урочищі Женець”, “Дикий мед”, співавтор книги “Микуличин”.

Минулого року вийшла її книга “На перевалі духу” (про життя і діяльність духовенства Надвірнянського району та Яремчанщини).

Світлана Флис цікаво розповіла про всі свої видання, краєзнавчі дослідження, які надруковані в різних періодичних виданнях. Зокрема окремі її напрацювання надруковані в польських виданнях.

Пані Світлана детальніше зупинилась на постаті  Марка Черемшини, 140-річчя від дня народження якого відзначаємо в ці дні, його перебування  в Делятині на посаді помічника адвоката Лагодинського 1906-1912 рр. До речі озвучила і маловідомий факт: з листа до О.Маковея 1899 р. можна дізнатись, що І.Семанюк (Марко Черемшина) працював юристом в Пнів’ю.

Світлана Семенівна  розповіла ще багато цікавих, маловідомих фактів із життя Марка Черемшини та інших відомих людей, зокрема М.Лагодинського, К.Трильовського, Голинського та інших.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *