Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Звернення Президента України у зв’язку зі 100-річчям від початку Першої світової війни

Шановні співвітчизники!

Шановні співвітчизники!

Сьогодні минає 100 років від початку глобального воєнного конфлікту XX століття – Першої світової війни, що забрала мільйони людських життів.

Майже вся територія України, розділена між ворогуючими імперіями, стала театром бойових дій. Змушені воювати у складі регулярних армій держав по різні боки фронту, українці мають свій скорботний рахунок величезних втрат у тій трагедії.

Важливий урок, який мусимо винести із кривавих подій початку минулого століття, полягає в тому, що лише незалежна, соборна та сильна держава є запорукою від братовбивчого протистояння у чужих війнах.

Перша світова, спричинений нею жовтневий переворот у Росії, боротьба проти більшовицької навали були нелегкими випробуваннями на міцність українців. Не зламали нашого прагнення до свободи та відновлення державності голодомори й репресії комуністичного режиму.

Нині ми знову змушені збройно обороняти незалежність від зовнішніх зазіхань, ламати імперські плани іншої країни.

Переконаний, що українці з притаманними їм волелюбством і патріотизмом зуміють відстояти свою державу, відновити та захистити її територіальну цілісність.

Ми прагнемо й надалі розбудовувати власну країну – рівноправного члена великої європейської родини, яка, пройшовши крізь полум'я воєн та інші лихоліття, вибрала шлях єднання, миру, демократії і прогресу.

Це наш обов'язок перед майбутніми поколіннями, перед пам'яттю загиблих співвітчизників.

Слава Україні!

Петро ПОРОШЕНКО

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *