Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

День хрещення Київської Русі

 Сьогодні в Україні відзначають державну пам'ятну дату – День хрещення Київської Русі. Заснування цього свята пов'язано з підписанням 25 липня 2008 року Указу Президента України «Про День хрещення Київської Русі-України», в якому сказано: «Ураховуючи значення православних традицій в історії і розвитку українського суспільства, на підтримку ініціативи Національної ради з питань культури і духовності, Українського фонду культури, Української православної церкви, Української православної церкви Київського патріархату, Української автокефальної православної церкви, громадськості постановляю установити в Україні День хрещення Київської Русі-України, який відзначати щорічно 28 липня, у день пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира — хрестителя Київської Русі».

Сама історична подія відбулася у 988 році. Вона стала ключовою і вирішальною в подальшому розвитку всієї Київської Русі. Хрещення пов'язують з ім'ям князя Володимира Великого, якого церква визнала святим рівноапостольним. З 988 року на території Київської Русі почали активно зводити православні храми, розпочався процес поширення християнства у Великому Князівстві Руському.

Князь Володимир Великий фактично завершив хрещення Київської Русі-України, яке провадили київський князь Аскольд та княгиня Ольга. Це був період інтенсивної місіонерської діяльності серед слов'янських народів, ініційованої Константинопольським патріархом Фотієм і Римським папою Миколою I. Ці найвищі християнські ієрархи благословили слов'янську літургію і переклади Біблії, здійснені Костянтином і Мефодієм. Київську митрополію, як першопочаток Української Національної Церкви, утворено за 150 років до заснування Москви, за 450 до самостійності російської православної церкви та за 600 років до встановлення Московського патріаршества. Фактично за 700 років Константинопольської опіки українське православ'я набуло неповторних самобутніх рис, котрі відрізняли його від російської православної традиції, що з XV ст. розвивалася паралельно. Це і його демократизм, і соборність, і толерантність, і незалежність від світської влади, і глибокий зв'язок між священнослужителями та паствою.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *