Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

ДПІ в Надвірнянському районі інформує

 

 

До відома громадян, які реалізовують лісову продукцію на ринках та збирають сировину для заготівельних організацій

 

 

До відома громадян, які реалізовують лісову продукцію на ринках та збирають сировину для заготівельних організацій

Якщо фізична особа отримує доходи від продажу (реалізації) товару (гриби, ягоди), що не були вирощені на власній земельній ділянці, такий дохід включається до складу загального оподатковуваного доходу платника податку.

ДПІ у Надвірнянському районі звертає увагу суб'єктів господарювання, а також фізичних осіб, які здійснюють збір, закупівлю та подальшу реалізацію лісової продукції

Громадяни, які отримують дохід від продажу лісової продукції (грибів, ягід та ін.) згідно з пп.164.2.18 п.164.2 ст.164 Податкового кодексу України дані доходи оподатковують за ставкою, визначеною п.167.1 ст.167 вищезгаданого Закону, а саме 15 або 17%.

Громадяни, які протягом року будуть отримувати доходи від продажу лісової продукції, зобов”язані, згідно з п.179.1 а ст.179 Податкового кодексу України подати річну декларацію про майновий стан і доходи до 1 травня 2014 року.

Якщо громадяни збирають і здають для заготівельних організацій, СПД-фізичних осіб гриби, ягоди та іншу лісову продукцію, згідно з пп.168.1.1 п.168.1 ст.168 Податкового кодексу України відповідальним за утримання податку з доходів при виплаті коштів за здану продукцію є податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку.

Детальнішу інформацію можна отримати за тел. 2-22-79.
 
 
Від терміновано сплату податку на нерухомість
Верховною Радою Україниу хвалено Закон про внесення змін до Податкового кодексу щодо об’єктів житлової нерухомості. Відповідно до Закону податок на нерухомість сплачуватиметься фізичними особами у 2014 році за поточний 2013 рік.  Законом також переглянуто розміри житлової нерухомості, наяку застосовуватимуться пільги.
 Так, пільга застосовуватиметься для власників:
 – квартир, сумарна житлова площа яких неперевищує 120 м. кв.;
 –  будинків, сумарна житлова площа яких неперевищує 250 м. кв.;
 – квартир та будинків– 370 м. кв.
 Ставки податку будуть диференційовані.
 Для власників:
 – квартир- небільше1 відсотка мінімальної заробітної плати(м.з.п), житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, 2,7 % уразі  перевищення;
 – будинків- небільше1 відсотка м.з.п., житлова площа яких неперевищує 500 кв. метрів, 2,7 % уразі перевищення;
 – квартир та будинків не більше 1 відсотка м.з.п., житлова площа яких неперевищує 740 кв. метрів, 2,7 % уразі перевищення;
 Детальнішу інформацію можна отримати за телефоном 2-22-79.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *