Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

ДПІ в Надвірнянському районі інформує

У період відпустки підприємці, які працюють на спрощеній системі оподаткування, можуть не сплачувати єдиний податок 

У період відпустки підприємці, які працюють на спрощеній системі оподаткування, можуть не сплачувати єдиний податок 

Підприємцям-платникам єдиного податку 1 і 2 груп з 1 січня 2012 року з’явилася можливість не сплачувати єдиний податок у період відпустки відповідно п. 295.5 ст. 295 Податкового кодексу України. Це стосується тільки тих платників єдиного податку, в яких немає найманих працівників, тобто осіб, з якими укладено трудові договори.
Підприємець може взяти відпустку не проводячи в цей час господарську діяльність. Звільнення від сплати єдиного податку надається на один календарний місяць в рік.
Органи ДПС здійснюють нарахування авансових внесків відповідно до п. 295.2 ст. 295 Податкового кодексу для платників єдиного податку груп 1 і 2 на підставі заяви такого платника щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо строку тимчасової втрати працездатності. Отже, підприємець для підтвердження періоду відпустки повинен подати заяву в довільній формі до органу ДПС за місцем обліку.
Заяву рекомендуємо подати не пізніше ніж за місяць до відпустки.
Єдиний податок, сплачений підприємцем за декілька місяців наперед, зараховується у рахунок майбутніх періодів на підставі п. 295.6 ст. 295 ПКУ.
На період відпустки підприємець не проводить підприємницьку діяльність. При цьому підприємець сплачує інші податки, єдиний внесок на загальнообов’язкове соціальне страхування за місяць перебування у відпустці та подає податкову звітність  у встановлені строки.
 
„Гаряча лінія”
22 травня 2012 року з 11.00 до 12.00 за телефоном 2-21-79 з- начальником відділу оподаткування юридичних осіб Паньків Тетяною Степанівно на тему: „Особливості справляння податку на додану вартість в умовах дії Податкового кодексу України. Реєстрація податкових накладних у єдиному реєстрі податкових накладних”.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *