Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Джерела доходів і витрат домогосподарств Івано-Франківщини

        За даними вибіркового обстеження умов життя домогосподарств, яке проводиться Головним управліннямстатистики, середньомісячні загальні доходи пересічного домогосподарства області у 2013 році становили 4208 грн., а рівень середньомісячних доходів однієї особи перевищував встановлений прожитковий мінімум в 1,6 раза. Слід зауважити, що упродовж 2013 року розмір прожиткового мінімуму зріс на 6,8%, а частка населення області із середньодушовими доходами за місяць нижче прожиткового мінімуму зменшилася на 3,2 в.п. і склала 9,7%.
У структурі сукупних ресурсів основним джерелом залишилися доходи від зайнятості, які становили 46,5% сімейного бюджету. Частка пенсій, стипендій та соціальних допомог (включаючи готівкові і безготівкові пільги та субсидії) була наступною за величиною складовою бюджету домогосподарства і склала 32% усіх ресурсів. Важливу роль продовжували відігравати доходи від особистого підсобного господарства та самозаготівель, які становили 10,2% усіх надходжень. Значну частину займали допомоги від родичів та інших осіб грошима і продуктами харчування, використані заощадження, позики, повернені домогосподарству борги тощо, питома вага яких становила 11,3%.
У 2013 році сукупні витрати одного домогосподарства області в середньому за місяць становили 3843 грн., що на 6,9% більше, ніж у попередньому. У їх структурі найбільшвагомою статтею були витрати на продовольчі товари та харчування поза домом – 54,4%, на придбання непродовольчих товарів сім’ї направляли 27,8% усіх видатків, на оплату  послуг – 11%, частка інших витрат (допомога родичам, купівля акцій, нерухомості, будівництво, капремонт, вклади до банків) зменшилась на 0,8 в.п. і складала 6,8% сукупного рівня.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *