Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Фінансові результати діяльності великих та середніх підприємств та стан взаєморозрахунків за січень–вересень 2016 року

 Головне управління статистики інформує. Фінансовий результат до оподаткування великих та середніх підприємств області (без урахування результатів діяльності сільськогосподарських підприємств) за січень–вересень 2016 року становив 1472,6 млн.грн збитків. Негативне сальдо сформовано, в основному, за рахунок нерентабельної діяльності підприємств промисловості (1415 млн.грн збитків), зокрема підприємств переробної промисловості з виробництва хімічних речовин і хімічної продукції (2304,7 млн.грн). Серед збиткових і підприємства, що здійснюють діяльність у сфері операцій з нерухомим майном (42,2 млн.грн), оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів (39,7 млн.грн збитків), адміністративного та допоміжного обслуговування (16,6 млн.грн), тимчасового розміщування й організації харчування (4,9 млн.грн).
Частка збиткових підприємств за січень–вересень п.р. склала 30,2%, ними допущено 2951,7 млн.грн збитків.
Прибутковими підприємствами, частка яких впорівнянні з відповідним періодом минулого року зросла на 5,5 в.п. і становила 69,8% в загальній кількості підприємств, одержано 1479,1 млн.грн прибутку, основна частина якого сформована у промисловості (1283 млн.грн).
Рівень рентабельності операційної діяльності великих та середніх підприємств області склав 3,5%.
Станом на 1 жовтня 2016 року загальні обсяги дебіторської та кредиторської заборгованості великих та середніх підприємств області склали 37 та 28,7 млрд.грн відповідно.
За видами економічної діяльності найбільша питома вага в заборгованості припадала на підприємства промисловості – 62,3% дебіторської та 79% кредиторської; оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів – 12,6% та 5,6%; транспорту, складського господарства, поштової та кур'єрської діяльності – 8% та 3,1% відповідно. Серед підприємств промислової діяльності найбільша частка боргів (93,7% дебіторської та 91,8% кредиторської) припадала на підприємства переробної промисловості, зокрема з виробництва харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів (відповідно 82,2% та 3,3% в сумі боргів промислових підприємств), з виробництва хімічних речовин і хімічної продукції (0,6% та 81,6%).
У структурі дебіторської заборгованості 19,2% займають неоплачені покупцями борги за відправлені товари, проведені роботи та надані послуги, кредиторської – 22,7% складають борги підприємств за отримані від постачальників матеріали та сировинні ресурси.
 
      
В.о. начальника                                                                                 Ю.О.Макар
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *