Геннадій Зубко: Уряд стимулює розвиток альтернативної енергетики на місцях

Місцева влада буде мати можливість сама визначати тарифи на виробництво тепла, отриманої за використанням альтернативних або поновлювальних джерел енергії. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, говорячи про законопроект, розроблений Мінрегіоном.

«Відтепер можна опалювати не лише окремі будівлі чи установи, використовуючи альтернативні джерела енергії, а й переводити роботу котелень на нетрадиційні або поновлювані джерела енергії», – пояснив урядовець.

«Реальна децентралізація – це передача максимум повноважень на місця. Це рішення назріло давно, тим більше воно зафіксовано у Коаліційній угоді», – зауважив Геннадій Зубко. 


«Ми відкриваємо можливість на місцевому рівні самостійно виробляти теплову енергію з використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел енергії та розвивати альтернативну енергетику в житлово-комунальному секторі», – наголосив він

За словами урядовця, сьогодні частка відновлювальних джерел у загальному енергетичному балансі України 3,45%. Програма реформ, передбачених урядом, дозволить збільшити її до 30% до 2030 року. 

«Сьогодні ми закладаємо фундамент завтрашньої енергетичної незалежності України. Задля цього ми готові ламати будь-який опір тих, хто не хоче відпускати з власних рук контроль над регуляторним та бюджетними «краниками», – додав урядовець. 

За словами Геннадія Зубка, законопроект вже незабаром буде переданий на розгляд Верховної Ради України.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *