Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Голова райдержадміністрації провів нараду за підсумками 2013 року

          У понеділок, 30 грудня голова райдержадміністрації Юрій Касіянчук провів підсумкову нараду з керівниками відділів, управлінь РДА, установ та організацій району. Під час щотижневої наради відбулось вручення Вифлеємського вогню миру пластунами, які принесли лампадку у зал засідань Надвірнянської районної державної адміністрації і урочисто вручили Вифлеємський вогонь миру керівництву району.
   –     Ми передаємо цей вогонь миру, як символ злагоди, порядку та відповідальності усіх ваших вчинків перед народом, – сказали Надвірнянські скаути.
Голова райдержадміністрації подякував пластунам і зауважив, що розповсюджувати Вифлеємський вогонь миру дуже хороша традиція.
      Також відбулася приємна подія – вручення спільних подяк райдержадміністрації та районної ради за надання благодійної допомоги Надвірнянській районній асоціації інвалідів.
    Зі святковим привітанням завітав Народний аматорський колектив «Шовкова косиця»,  який порадував усіх присутніх веселою колядою та щедрим віншуванням.   

Довідка
Цю прекрасну передріздвяну традицію – розповсюджувати Вифлеємський вогонь миру – започаткувала у 1986 році австрійська телерадіокомпанія ORF з міста Лінц. Із самого початку акція планувалася з метою підтримки неповносправних дітей та усіх, хто потребує допомоги та уваги в передріздвяний час. І одразу ж цю благородну справу взяли в свої руки скаути.
Щороку представники ORF та австрійські скаути беруть Вогонь на місці народження Ісуса Христа у Вифлеємі, а далі транспортують його літаком до Австрії. Після урочистостей у Віденському Кафедральному соборі естафета передається до сусідніх країн. Саме із рук в руки, від одного скаутського осередку до іншого, Вифлеємський Вогонь долає безліч кордонів і потрапляє до всіх, хто чекає на світло тепла, миру, злагоди і сподівання, яке мандрує із заходу на схід, долаючи кордони і єднаючи християн у переддень Різдва Христового.
    По Україні Вифлеємський Вогонь поширюють члени Пласту – Національної скаутської організації України. Цього року пластуни дванадцятий рік поспіль переберуть Вифлеємський Вогонь Миру від польських скаутів і передадуть його українській громаді, церквам, занесуть до дитячих притулків, лікарень, щоб ті, хто перебувають далеко від своїх родин, могли відчути тепло Вифлеємської зірки.
У скаутському поясненні – палаючий вогник символізує очікування в період посту, повну жертовність. Світло є символом тепла, миру та злагоди, а також душевного спокою, любові до людей і до світу. Рівночасно цей промінчик – це солідарність зі всіма, хто є далеко, солідарність з убогими, поєднання з Христом, котрий народився в убогості. Ще у XII столітті один учасник христових походів привіз це світло з Вифлеєму, як дар для своєї родини і близьких, як символ найбільшого Добра.
Ідея Вогню і його проста символіка сприйнялися українською громадою і впродовж останніх років для багатьох з нас Вогонь став доповненням під час святкування Різдва Христового. Тому Вогнем з Вифлеєму люди запалюють свічки на Святу Вечерю. Традиційно Вогонь зберігається в церкві до Йордану –  до 19 січня. Потім його можна погасити. Люди можуть брати Вогонь на кожну Святу Вечерю.
У попередні роки акцію передачі священного сяйва благословили Українська Греко-Католицька Церква, Українська Православна Церква Київського Патріархату, Українська Автокефальна Православна Церква та Римо-Католицька Церква в Україні.
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *