Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Головне про єдиний соціальний внесок

      ДПІ у Надвірнянському районі нагадує, що Законом України від 08.07.2010 року №2464 „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” введені норми обов’язкової сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування всіма суб’єктами господарювання. З 1 жовтня 2013 року адміністрування ЄСВ здійснює Міністерство доходів і зборів України.

Платників ЄСВ умовно можна розділити на такі основні групи: юридичні особи, фізичні особи – підприємці та самозайняті особи, які використовують працю найманих працівників – нараховують ЄСВ у відсотках до фонду заробітної плати відповідно до визначеного Фондом соціального страхування від нещасного випадку класу професійного ризику виробництва. Кількість класів професійних ризиків становить 67, сплата по першому класу проводиться за ставкою 36,76%, сплата по 67-му класу проводиться в розмірі 49,7%. Якщо роботодавець працює за різними напрямами видів діяльності, то клас професійного ризику визначать згідно основного виду економічної діяльності.

На виплати за цивільно-правовими договорами з працівниками відсоток ЄСВ становить 34,7%, для бюджетних організацій та установ – 36,3%.

Крім того, роботодавці здійснюють нарахування ЄСВ із заробітної плати найманих працівників, розмір яких на сьогоднішній день становить 3,6%. Вищезазначені страхувальники зобов'язані під час кожної виплати заробітної плати сплачувати нарахований на ці виплати ЄСВ у розмірі не менше 1/3 суми коштів для виплати заробітної плати. За підсумками звітного місяця проводиться перерахунок сплачених авансом сум, і сума недоплати ЄСВ від нарахованої зарплати за звітний місяць сплачується не пізніше 20-го числа місяця, наступним за звітним, (крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця), незалежно від того, чи здійснювалась виплата зарплати та інших нарахувань.

Звіт з ЄСВ до органів Міністерства доходів і зборів подається такими платниками щомісячно протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного місяця.

Якщо юридична особа не проводить господарську діяльність, не має найманих працівників, відповідно не нараховує заробітну плату та ЄСВ, то звіт про суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів нею не подається. Тобто, звіт з прочерками подавати не потрібно.

Шановні роботодавці! Контролюйте стан розрахунків з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Пам’ятайте, що сума недоїмки стягується з нарахуванням пені та застосуванням штрафів (ст.25 Закону України від 08.07.2013 №2464-VI).

Детальніша інформація у Центрі обслуговування платників або за тел..2-22-79.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *