Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Інвестиції зовнішньоекономічної діяльності міст та районів області за січень–червень 2016 року

Головне управління статистики інформує. На 1 липня 2016р. загальний обсяг прямих іноземних інвестицій, залучених в економіку області з початку інвестування, склав 837,2 млн.дол.США.

Головне управління статистики інформує. На 1 липня 2016р. загальний обсяг прямих іноземних інвестицій, залучених в економіку області з початку інвестування, склав 837,2 млн.дол.США.
Найбільші обсяги прямих іноземних інвестицій зосереджені на підприємствах міст Івано-Франківська (55,1% загальнообласного обсягуінвестицій) та Калуша (29,1%).Cеред районів області значна часткакапіталу нерезидентів залучена в економіку Калуського (3,2%),Рогатинського (3,2%) та Тисменицького (2,4%) районів. Питома вагапрямих інвестицій нерезидентівміста Коломиї у загальнообласному обсязі склала 2%, Тлумацького та Долинського районів – відповідно 1,3% і 1,2%;частка інших  районів не перевищувала 0,8%.
Сукупний обсяг іноземного капіталу на кінець 2015р. порівняно з обсягом інвестицій на початок року збільшився на 0,1%,в основному, за рахунок курсової різниці.Зростання обсягів прямих інвестицій(від 0,2%до 16,9%) відбулосяу містах Болехові і Калуші,Калуському,Коломийському Надвірнянському,Снятинському, Тлумацькому таТисменицькому районах.В абсолютному значенні найбільше зростанняобсягів прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу) відбулось умісті Калуші (на 3,5  млн.дол. США) та Калуському районі (на 326  тис.дол.).Водночас у ряді міст та районів спостерігалась динаміка зменшення прямих інвестицій, серед яких найбільше скороченнявідбулося у Городенківському районі (на 11,9%).
На 1 липня 2016р. на одну особу в середньому по області припадало606,8 дол. США прямих іноземних інвестицій.Максимальне значення за цим показником спостерігалось у місті Калуші – 3600,1 дол.,мінімальне – у Снятинському районі – 6,1дол. США.
У містах Івано-Франківську, Болехові, Калуші і Коломиї,  Верховинському, Галицькому, Долинському,Надвірнянському,Рожнятівському та Тисменицькому районах найбільший обсяг капіталу закордонні інвестори спрямували у промислові підприємства (від 59% до 100% загального обсягу іноземного капіталу міста (району)).У Калуському, Коломийському, Рогатинському та Тлумацькому районах переважна частка прямих іноземних інвестицій залучена у підприємствасільського, лісового та рибного господарства (95–98%).
У Снятинському і Городенківському районах найбільш інвестиційно привабливими для іноземних інвесторів є підприємства, що здійснюють операції з нерухомим майном, Богородчанському – оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів, умісті Яремче – з тимчасового розміщування й організації харчування, де зосереджено від 53% до 99% іноземного капіталу. 
 
В.о. начальника                                                                                Ю.О. Макар         

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *