Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Канікули теж бувають профорієнтаційними….

Розпочалось літо – пора канікул в школярів. Нагадати про вибір майбутньої професії покликані також спеціалісти служби зайнятості, адже заняття з дітьми на території відпочинково-оздоровчих закладів корисне з точки зору виховного процесу та бачення себе у майбутньому.

Розпочалось літо – пора канікул в школярів. Нагадати про вибір майбутньої професії покликані також спеціалісти служби зайнятості, адже заняття з дітьми на території відпочинково-оздоровчих закладів корисне з точки зору виховного процесу та бачення себе у майбутньому.
«Ким хочеш бути?» – розпочала бесіду із школярами фахівець Надвірнянського районного центру зайнятості Уляна Півторанюк. «Чи замислювались Ви над тим, ким мрієте стати у майбутньому, уявляли себе на робочому місці, де б хотіли працювати?».
В перший день профорієнтаційної роботи – 9 червня 2016 року  школярам V– загону ДОТ «Едельвейс» в м. Яремче було представлено практичну роботу – тестування за методиками «Професійна кар’єра» та «Типами і видами професій». Комп'ютерне тестування  проведене з метою більш розширеного уявлення дитини щодо його індивідуально-психологічних властивостей виду і вибору професії.
Дана практична робота з учнями була націлена не тільки на вибір фаху, але й аналізу їхніх намірів. Власне теоретична частина профконсультаційного уроку з інформуванням про типи професій, Формулою вибору професій, усного опитування щодо обраної професії – закріпила результат з допомогою комп’ютерного тестування. Проаналізувавши результат кожного тестуючого, фахівець нагадала про помилки, які виникають при виборі професії, наголосивши що успіх в житті залежатиме від знань, здобутих у школі, навчання ВУЗі.
Діти приїхали відпочивати та оздоровлюватись з різних куточків України, для декого з них – це була новинка, у плані проінформованого матеріалу, а заняття на природі, з профконсультантом запам’ятається.
Наступного дня – 10 червня було проведене заняття в методичному залі з метою розкриття теорії матеріалу та практичного завдання – конкурсу найкращого малюнка на тему: «Намалюй предмети праці своєї професії». В залі зібрались школярі – підлітки. Вони задавали безліч питань фахівцю, багато почули нового для себе. Зазвичай розповівши плани,  яку професію обрали, разом поринули в історію виникнення професії, почули цікаву розповідь про давні професії, як виникали все нові і нові спеціальності. Школярі розповідали, ким працюють їхні батьки, ким вони мріють стати в майбутньому. Звичайно, деякі діти ще не визначились з вибором. Проте свою мрію вони виразили на папері і при завершенні були розіграні призові місця.
Керівництво ДОТ «Едельвейс»- начальник табору Ма'ряна Мотрук та директор Ярослав Кащищин подякували фахівцю за проведену роботу, адже в дітей залишились позитивні спогади….      
 

Уляна Півторанюк – провідний фахівець з профконсультаційної роботи
Відділу активної підтримкм безробітних
Надв. РЦЗ

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *