Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Круглий стіл


     З нагоди  відзначення на державному рівні Всесвітнього Дня соціальної справедливості  Надвірнянським районним   центром зайнятості проведено засідання круглого столу на тему: «Проблеми соціальної справедливості та шляхи їх вирішення». 


     З нагоди  відзначення на державному рівні Всесвітнього Дня соціальної справедливості  Надвірнянським районним   центром зайнятості проведено засідання круглого столу на тему: «Проблеми соціальної справедливості та шляхи їх вирішення». 
Основною метою даного заходу було привернути увагу суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання, громадських організацій на вирішення питання соціальної справедливості та соціального захисту, подолання бідності, забезпечення повної зайнятості, гідної праці, гендерної рівності, соціального добробуту і в цілому у соціальної справедливості для всіх громадян України.
          Розпочався захід ознайомленням присутніх із станом ринку праці району,  про форми та методи роботи служби зайнятості щодо пошуку та підбору претендентів на подані роботодавцями вакансії.  Акцент ставився на можливості  проведення професійного навчання громадян  під  замовлення роботодавців, висвітлено питання  про стажування студентів ВНЗ  та ПТУ на підприємствах району.
            Участь  у круглому столі взяли, крім спеціалістів районної та обласної служби зайнятості, представники різних державних органів, зокрема.
            Головний спеціаліст Управління праці та соціального захисту населення Людмила Штогрин, яка  висвітлила питання про дотримання гарантій в оплаті праці  і наголосила,  що   проблема  її  легалізації, недопущення виплати в розмірах, значно нижчих за встановлений законодавством мінімум,  на сьогодні є дуже актуальною. Саме тому увага різних державних установ сфокусована на забезпеченні офіційної виплати заробітної плати. Для цієї мети, при РДА створена  комісія щодо детінізації заробітної плати.
            Ганна Гутин – начальник відділення Фонду від нещасних випадків доповнила, що погоджуючись на неофіційне оформлення трудових відносин незайняті громадяни не замислюються над проблемами, з якими можуть зіткнутися, адже вони позбавляють себе державних гарантій та соціального захисту вже сьогодні й можливості отримання достойної пенсії в майбутньому. Такі працівники не мають права на оплату листків тимчасової непрацездатності, є незахищеними від незаконного звільнення,  від компенсації в наслідок нещасних випадків на виробництві, їм не забезпечуються гарантії на безпечні умови праці.
        В ході діалогу визначено,  що тільки спільними зусиллями громадськості та держави можна побороти таке негативне явище суспільства, як тіньова зайнятість.
        Під час круглого столу  спеціалісти центру зайнятості та інші запрошені з органів державної влади  відповіли на різні питання, які стосувались соціальної справедливості та зайнятості населення. Учасники заходу активно обговорювали питання, які виникли під час заходу і в кінцевому результаті було окреслено нові цілі та завдання, намічено шляхи подальшої співпраці соціальних партнерів задля вирішення проблем зайнятості населення.
  

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *