Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

МОН розробляє системний підхід щодо фінансування професійно-технічної освіти

 

 

Питання професійно-технічної освіти є одним із нагальних для Міністерства освіти і науки України, і його необхідно вирішити у 2016 році. Таку позицію МОН зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час засідання Кабінету Міністрів України 5 травня 2016 року.

Як повідомила Лілія Гриневич, Міністерство освіти і науки України веде роботу з органами місцевого самоврядування по розробці регіональних планів модернізації системи професійно-технічної освіти. Міністр зазначила, що зараз триває аналіз по кожному місту обласного значення щодо його можливостей фінансування галузі на місцевому рівні. Наразі 745 професійно-технічних навчальних закладів переведені на фінансування з місцевих бюджетів, потреба у видатках на ПТНЗ становить 5,9 мільярдів гривень при затверджених 4,4 мільярдах.

«Оскільки вперше немає державного замовлення, важливо, щоб на початок нового навчального року органи місцевого самоврядування зробили регіональне замовлення. У випадках з професіями національного значення ми зобов’язані визначитись з об’ємами фінансування з державного бюджету», – зазначила Лілія Гриневич. Міністр також повідомила, що для до фінансування та модернізації галузі професійно-технічної освіти планується залучати представників бізнесу.

Окрім того, МОН спільно із Міністерством фінансів України ведуть активну співпрацю по виробленню системного підходу щодо професійно-технічної освіти, який буде у бюджетному кодексі 2017 року та у новій редакції закону «Про професійну освіту».

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *