Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Не провокуйте пожеж спаленням сухої трави!

В останні дні на території Івано-Франківщини склалася тривожна ситуація з пожежами сухої трави. З настанням теплої, вітряної погоди до пожежно-рятувальної служби області надходять повідомлення про загорання сухої трави на відкритих територіях, господарських угіддях, уздовж транспортних магістралей.
З початку 2017 року таких загорань на Прикарпатті зареєстровано 80 на орієнтовній площі 6,5 га.
Лише за минулі вихідні рятувальники області ліквідували 72 таких загорання, які були зареєстровані практично в усіх районах області та на території Івано-Франківської міської ради.

До ліквідації загорань, площа яких подекуди може становити кількасот метрів квадратних, залучаються як рятувальники державних пожежно-рятувальних частин області, так і представники місцевої добровільної пожежної охорони. Їхній вклад у справу гасіння пожеж сухої трави неоціненний, адже шлях до місця пожежі значно коротший. Тож вони здатні локалізувати загорання ще на початкових етапах його виникнення.
Із 80 пожеж сухої трави, які виникли на Прикарпатті, у 28 випадках до їх ліквідації залучалися представники добровільної пожежної дружини.
Управління ДСНС в області вкотре нагадує громадянам прості правила безпеки, яких слід дотримуватися, щоб не допустити виникнення пожежі сухої трави:
– навіть при невеликих поривах вітру краще відмовитись від розпалювання вогнища;
– не розводьте багаття у безпосередній близькості до будинків чи господарських споруд, відстань до будівель має бути не меншою за 15 метрів;
– не поливайте сухотрав'я легкозаймистими речовинами: бензином, дизпаливом тощо;
– не залишайте без нагляду розпалені вогнища;
– ніколи не кидайте непогашені сірники або цигарки;
– пояснюйте друзям і знайомим, що їхня необережність може стати причиною пожежі.
Площа пожеж сухої трави часом досягає чималих розмірів. Вогонь перекидається на житлові та господарські будівлі, горить людське добро. Причиною таких загорань найчастіше стають люди, які, неграмотно господарюючи, і не здогадуються, якої шкоди завдають довкіллю. Знищуючи родючий шар ґрунту, горе-господарі саме в такий спосіб намагаються навести лад на присадибних ділянках чи на полях. Іноді для виникнення пожежі достатньо навіть непогашеного недопалка, недбало кинутого на узбіччя, а локалізувати загорання та погасити пожежу сухої трави на відкритих територіях непросто, оскільки швидкість поширення вогню – висока, особливо у суху, вітряну погоду. Шкода від спалювання листя і сухої трави багатолика і надзвичайно небезпечна. При спаленні сухостою існує реальна загроза лісових пожеж і загорання житлових будинків. Дим від вогнищ в туманні дні може утворювати смог і надовго зависати у повітрі. В цьому випадку погіршується видимість на дорогах, що призводить до збільшення частоти ДТП, аварій. Окрім того, попадаючи у легені, дим викликає суттєве погіршення здоров’я людини.   
Шановні мешканці краю! Замисліться, наскільки небезпечним може стати неконтрольоване спалювання сухої трави та сміття! Не наражайте на небезпеку себе і оточуючих!
Якщо ж ви помітили пожежу, якнайшвидше зателефонуйте до служби порятунку за номером "101".
Лише спільними зусиллями можна вберегти природу від вогню!

 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *