Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Обов’язкова система накопичувального страхування


Подальше реформування системи пенсійного забезпечення пов’язане із запровадженням накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.  Законом передбачено, що другий рівень в Україні буде запроваджено з року,  в якому буде забезпечено бездефіцитність бюджету Пенсійного фонду. Можлива дата 2014 рік.
 


Подальше реформування системи пенсійного забезпечення пов’язане із запровадженням накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.  Законом передбачено, що другий рівень в Україні буде запроваджено з року,  в якому буде забезпечено бездефіцитність бюджету Пенсійного фонду. Можлива дата 2014 рік.
 
Накопичувальна система вигідна
 
—  Обов’язкова накопичувальна пенсійна система забезпечить додаткову підтримку солідарній пенсійній системі. В Україні солідарній системі загрожує зменшення чисельності платників внесків порівняно з чисельністю пенсіонерів. Обов’язкову накопичувальну пенсійну систему розроблено, щоб доповнити солідарну, дозволивши молодим українцям взяти участь у програмі, яка передбачає інвестування частини пенсійних внесків в інструменти фінансового ринку. В майбутньому це мало б компенсувати недостатність виплат із солідарної системи та надати можливість людям отримувати більші розміри пенсійних виплат.
–  Запровадження другого рівня дає змогу збалансувати зобов’язання пенсійної системи щодо майбутніх пенсійних виплат. Така система стимулюватиме громадян до накопичень пенсійних коштів, які будуть їхньою власністю та використовуватимуться для пенсійних виплат, а у разі смерті учасника будуть успадковані. Пенсійні накопичення також стануть додатковим джерелом капіталу для розвитку економіки України. За підрахунками Міністерства соціальної політики, вже в перший рік запровадження обов’язкової накопичувальної пенсійної системи буде акумульовано 3,9 млрд гривень пенсійних накопичень.
–  Учасниками обов’язкової накопичувальної пенсійної системи будуть молоді особи віком до 35 років включно. Це стосується як чоловіків, так і жінок.
–  Пенсійні виплати розпочнуться для них при досягненні ними загальновстановленого пенсійног віку.  Для осіб,  визнаних інвалідами першої та другої груп,  передбачена можливіст отримувати виплату до досягнення пенсійного віку за їхнім вибором: одноразову чи довічну пенсійну виплату.
А учасники другого рівня,  визнані інвалідам третьої групи, матимуть змогу отримати такі самі види виплат лише після досягнення пенсійного віку. Проте,  на відміну віді нвалідів першої та другої групи,  вони зможуть отримати свої накопичення у вигляді одноразової виплати тільки за умови, якщо накопиченої суми коштів буде недостатньо для довічної пенсії. Величину необхідної суми для довічної пенсі ївизначатиме національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.

         Одночасно повідомляємо про перерахунок пенсії відповідно до Закону України «Про державний бюджет України». З 01.10.2012 р. мінімальний розмір пенсії становить 856,00 грн., а з 01.12.2012 р. – 884 грн.

 
Заступник начальника управління                                         Д.І Наливайко

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *